PDA

View Full Version : مشکلات و مسائل سرویس Mms

Pages : [1] 2 3 4

Vahooli
Sunday 19 October 2008, 17:36
در این تاپیک مشکلات و مسائل سرویس MMS مطرح میشود .

برای بحث های متفرقه در مورد MMS به تاپیک زیر مراجعه نمایید .

کلیه بحث ها در مورد MMS (http://www.iranops.com/forum-15/thread-1324)

Tehranshahr
Monday 3 November 2008, 04:19
مشکلات یافت شده توسط من:

1-ارسال MMS به ایمیل مشکل داره ، یا خیلی دیر میرسه یا اصلا نمیرسه.

2-MMS برای طرف ارسال میشه ولی توی گوشی پیام Resend ظاهر میشه و اشتباها میگه نرفته.

3-ارسال MMS توی حجم های بالای 100KB اختلال داره.

4-ارسال MMS توی گوشی های غیر نوکیا با مشکل مواجه است.

Arman
Monday 3 November 2008, 04:55
1- چه زمانی میتونیم مطمئن شیم ام ام اس به دست گیرنده رسیده.حتما باید از صندوق خروجی خارج بشه

2- چرا بعضی مواقع ام ام اس تو صندوق خروجی میمونه

3- زمان رسیدن معمولا چقدر؟

4- غیر از عکس چه فایلها ی رو میشه فرستاد؟

pars_matador
Monday 3 November 2008, 05:06
من وقتی کد *140*3*5# رو میزنم بهم میگه موقتا شبکه با اشکال مواجه است اما با گوشی برادرم که اونم اعتباری داره میزنم، sms تنظیمات mms براش میاد، الان 4 روزه این مشکل رو دارم؟
میتونید راهنماییم کنید؟ در ضمن گوشیم k550i هستش(همونطور که میبینید)

nader324
Monday 3 November 2008, 05:20
من وقتی کد *140*3*5# رو میزنم بهم میگه موقتا شبکه با اشکال مواجه است اما با گوشی برادرم که اونم اعتباری داره میزنم، Sms تنظیمات Mms براش میاد، الان 4 روزه این مشکل رو دارم؟
میتونید راهنماییم کنید؟ در ضمن گوشیم K550i هستش(همونطور که میبینید)
سیم کارت برادرت رو بگذار تو گوشی خودت و کد تنظیمات رو بزن

rahmanian
Monday 3 November 2008, 06:11
1- چه زمانی میتونیم مطمئن شیم ام ام اس به دست گیرنده رسیده.حتما باید از صندوق خروجی خارج بشه

1.فعلا که شبکه قاطی داره بهترین راه زنگ زذن به طرف هست :254:
2. چون به گفته اپراتور mms هنوز راه اندازی نشده و دارن سرور عوض میکنن (12/7/87)
3.واسه من که کمتر از 30 ثانیه بعد از زدن سند
4.آهنگ

IMMOЯTAL
Monday 3 November 2008, 08:03

1- باید دلیوری دریافت کنی تا مشخص بشه پیام به گیرنده رسیده! که فعلا MMS ایرانسل دلیوری نمیده..
2- یعنی چی؟! پیغام ارور میده؟ resend میده؟
3- بستگی به موقعیت گیرنده داره.. که آیا در اون مکانی که حضور داره.. GPRS قابل استفاده هست یا خیر!؟ معمولا در شرایط مناسب این عمل 2 دقیقه بیشتر طول نمیکشه..
4- مولتی مدیا! عکس ... کلیپ ویدئویی ... کلیپ صوتی... متن...

:53:

pars_matador
Monday 3 November 2008, 11:20
1- باید دلیوری دریافت کنی تا مشخص بشه پیام به گیرنده رسیده! که فعلا Mms ایرانسل دلیوری نمیده..
2- یعنی چی؟! پیغام ارور میده؟ Resend میده؟
3- بستگی به موقعیت گیرنده داره.. که آیا در اون مکانی که حضور داره.. Gprs قابل استفاده هست یا خیر!؟ معمولا در شرایط مناسب این عمل 2 دقیقه بیشتر طول نمیکشه..

چرا دلیوری هم میده. دیشب 2 بار سندیدم هم عکس هم صدا دلیوری داد. خوش به حالم:85:

IMMOЯTAL
Monday 3 November 2008, 17:52
من هنوز هم دلیوری دریافت نمیکنم.. به احتمال زیاد بستگی به موبایل گیرنده داره.. (از نظر تنظیمات) ..

Arman
Monday 3 November 2008, 18:54
1- 2- یعنی چی؟! پیغام ارور میده؟ resend میده؟

من از طريق ecare فعال كردم و هنوزم فعال است.وقتي كه ميفرستم پيغامهاي ارور متفاوتي ميده ازجمله اشكال در تنظيمات و يك ارور ديگه ضمنا گوشي من سوني دبليو 810 است .حالا نميدونم كامل فعال نشده يا مشكل از جاي ديگري است.
بعدم آرشا جان شما غير از عكس تمام اين فايلها را فرستادي چون بعضي بچه ها ميگفتن به بعضي از اين فايلها گير ميده

pars_matador
Monday 3 November 2008, 19:23
من هنوز هم دلیوری دریافت نمیکنم.. به احتمال زیاد بستگی به موبایل گیرنده داره.. (از نظر تنظیمات) ..
برو داخل تنظيمات mms ببين دليوريش آن هست؟

IMMOЯTAL
Monday 3 November 2008, 20:12
بعدم آرشا جان شما غير از عكس تمام اين فايلها را فرستادي چون بعضي بچه ها ميگفتن به بعضي از اين فايلها گير ميده

mms که وصل شد.. اولین کاری بود که انجام دادم.. تست Mms!!!

از همه نظر Mms رو تست کردم تا متوجه ایرادات و مشکلات این سرویس بشم..
چون این سرویس برای باره دوم وصل شده بود ممکن بود مشکلی داشته باشه..!!
هر نوع فایلی که قابل ارسال بود رو تست کردم.. هیچ مشکلی نداشت!.. و به راحتی ارسال میشد!..
اون دسته از دوستانی که با ارسال برخی فایل ها مشکل دارند.. من تعجب میکنم!
احتمال میدم ایراد از گوشی موبایل باشه.. و یا همون قضیه سیم کارت های ایرانسل که با هم تفاوت دارند...

برو داخل تنظيمات mms ببين دليوريش آن هست؟

دوست عزیز این که خیلی ساده است.. بله از همون اول هم روشن بوده..
اینطور که دوستان میگن باید شخص گیرنده هم این قسمت رو روشن کرده باشه..
گزینه ای در تنظیمات هست به نام: Dany report sending
این گزینه باید On باشد تا برای شخص فرستنده پیغام Delivered ارسال شود..
تست شد! ولی این روش هم پاسخگو نبود...!
اشکال از شبکه است!...

kami
Monday 3 November 2008, 21:21
Deny Report Sending به معنی عدم ارسال دلیوری برای فرستنده ی پیام هست و اگر تو گوشی مقصد روشن باشه دلیوری دریافت نمیشه

hessam_sz
Monday 3 November 2008, 22:20
http://i37.tinypic.com/xe4oe1.jpg
آقا واسه من اين پيام را ميده گوشيم كا800 چيكار كنم؟تنظيمات هم درسته و كامله.
تا حالا ام ام اس فرستادم ولي نميدونم چرا ديگه نميشه.حجم فايل هم 52 هست.
حالا يك سوال دارم.الان ام ام اس من فعاله يا نه؟چون قبلا كه فعال نبود به جاي اين ارور ميگفت service not available

shamabady
Monday 3 November 2008, 22:29
http://i37.tinypic.com/xe4oe1.jpg
آقا واسه من اين پيام را ميده گوشيم كا800 چيكار كنم؟تنظيمات هم درسته و كامله.
تا حالا ام ام اس فرستادم ولي نميدونم چرا ديگه نميشه.حجم فايل هم 52 هست.
حالا يك سوال دارم.الان ام ام اس من فعاله يا نه؟چون قبلا كه فعال نبود به جاي اين ارور ميگفت service not available

پیام ارسال میشه و بعد این پیام و میده( منظورم اینه که کانکشن برقرار میشه)
یا نه تا ارسال و زدی این پیغام ومیده

اگه پیام شروع به ارسال میکنه و بعد این پیام رو میده احتمالا mms غیر فعال
در غیر این صورت هم یا تنظیمات مشکل داره یا شایدم gprs قطع

mohamad-hossin
Monday 3 November 2008, 22:45
دوستان توجه داشته باشند كه اين سرويس فعلاروي تست است مثل ويترين و آهنگ پيشنواز و پيام گيرصوتي و اول روي همه شماره ها درخواست داده شده فعال نمي شود دوم روي شماره هاي فعال شده مشكلات محدوديت ارسال و يا دليور نشدن و--- دارد

Tehranshahr
Tuesday 4 November 2008, 00:06

دلیوری 2 حالت داره

توی گوشی های نوکیا اگه طرف Deny رو فعال نکرده باشه ، دلیوری اتوماتیک ارسال میشه

توی گوشی هایی مثل سونی اریکسون وقتی بخوای پیام رو ببندی میگه طرف ازت درخواست دلیوری یا خوندن )Read( کرده که اگه بخوای تایید میکنی و برای طرف ارسال میشه

یک نکته مهم: دلیوری MMS از طریق GPRS ارسال میشه و اینکه اگه MMS طرف فعال نباشه پس دلیوری رو نمیتونه برای شما ارسال کنه!

hessam_sz
Tuesday 4 November 2008, 00:13
پیام ارسال میشه و بعد این پیام و میده( منظورم اینه که کانکشن برقرار میشه)
یا نه تا ارسال و زدی این پیغام ومیده

اگه پیام شروع به ارسال میکنه و بعد این پیام رو میده احتمالا Mms غیر فعال
در غیر این صورت هم یا تنظیمات مشکل داره یا شایدم Gprs قطع

حدود يك دقيقه در حالت ارسال باقي ميونه و بعد اين پيغام را ميده ولي جالبه من به اول واسه امتحان يك ام ام اس به خودم زدم رسيد هيچ مشكلي نداشت بعد اومدم واسه كس ديگه بفرستم نشد و اين پيغام را داد پس معلومه ام ام اس من غير فعال نيست

osmaan
Tuesday 4 November 2008, 01:01
سلام
درباره Sms تنظیمات ام ام اس قبلا وقتی درخواست می دادی دو تا پیام میومد که یکی مال ام ام اس بود و یکی دیگه مال جی پی ار اس بود ولی الان هر دو تا رو توی یه پیام میاد که در این حالت برای گوشی های سامسونگ مشکل بوجود اومده که نمی تونن تنظیمات ام ام اس رو ذخیره کنن
چی کار باید کرد؟

hessam_sz
Tuesday 4 November 2008, 02:08
شبها ظاهرا نمیشه به شماره Mms زد
دیشبم نمیشد ولی به ایمیل میشه

ایمیل ها جدیدا زود دلیور میشه

جريان اين ايميل چيه؟يعني چي به ايميل ام ام اس بزني؟
ميشه توضيح بدين؟

FARSHiD
Tuesday 4 November 2008, 02:15
اگه به جاي شماره, آدرس ايميل طرف مورد نظر رو وارد كني mms به ايميلش ارسال ميشه !

AminJoJo
Tuesday 4 November 2008, 02:26
البته در بعضی از گوشیها گزینه ارسال به ایمیل هم وجود داره که میتونی اونجا ایمیل رو وارد کنی تا به اون ایمیل بفرسته

می تونی برای اطلاعات بیشتر به تاپیک مربوطه بری
http://www.iranops.com/forum-15/thread-1324/page-47#post36346

Arman
Tuesday 4 November 2008, 19:09
دوستان گوشي من سوني W810 هرچي ميفرستم همش تو صندوق ميمومه هر چند لحظه يكبار يك عكس كره و فلش مياد و ميره تنظيمات ام ام اس رو چندين بار گرفتم و ذخيره كردم بعدم هم ارورهاي مختلف ميده .من از طريق اينترنت ام ام سرو فعال كردم.ضمنا سيمم رو تو گوشي k300 كه يك گوشي قديمي انداختم اونجا به راحتي سند شد.شما بگيد چكار كنم حسابي توش موندم

TempesT
Tuesday 4 November 2008, 19:39
دوستان گوشي من سوني W810 هرچي ميفرستم همش تو صندوق ميمومه هر چند لحظه يكبار يك عكس كره و فلش مياد و ميره تنظيمات ام ام اس رو چندين بار گرفتم و ذخيره كردم بعدم هم ارورهاي مختلف ميده .من از طريق اينترنت ام ام سرو فعال كردم.ضمنا سيمم رو تو گوشي K300 كه يك گوشي قديمي انداختم اونجا به راحتي سند شد.شما بگيد چكار كنم حسابي توش موندم

خوب آرمان جان منم همین مشکل و دارم دیگه .. با بعضی گوشیها فعلاً جواب نمیده و فقط باید صبر کرد مثل اینکه !:190:

mohamad-hossin
Tuesday 4 November 2008, 21:09
گوشي منم w810 است وبا توجه به اينكه دو روز است درخواست ام ام اسم ثبت شده متاسفانه هنوز يك ام ام اس هم نتونستم بفرستم در گوشي w810 پيغام اشكال در ارتباط مي دهد و درگوشي نوكيا 3110 كه امتحان كردم پيغام عدم دسترسي به سرويس تنظيماتم هم درست است

mohamad-hossin
Tuesday 4 November 2008, 23:19
ببخشيد يك سئوال داشتم بعضي از اپراتورها به من مي گويند مدارك درخواست ام ام است رسيده بعضي اپراتورها مي گويند مدارك درخواست ام ام است هنوز نرسيده بنظرتان اصلا اپراتورها مي توانند درخواست فعالسازيت را ببينند مداركم را 8 روز است با نمايندگي مجاز فرستادم

ShahabSAMSUNG
Wednesday 5 November 2008, 21:39
سلام
درباره Sms تنظیمات ام ام اس قبلا وقتی درخواست می دادی دو تا پیام میومد که یکی مال ام ام اس بود و یکی دیگه مال جی پی ار اس بود ولی الان هر دو تا رو توی یه پیام میاد که در این حالت برای گوشی های سامسونگ مشکل بوجود اومده که نمی تونن تنظیمات ام ام اس رو ذخیره کنن
چی کار باید کرد؟

مدل گوشیت چیه دوست عزیز؟
تنظیمات گوشی های سامسونگ واقعاً راحته و می تونی دستی انجام بدی.

mohamad-hossin
Thursday 6 November 2008, 00:37
دوستان معمولا بعد از چند وقت از رسيدن فرم به ايرانسل سرويس ام ام اس فعال مي شود چون الان 72 ساعت شده و هنوز سرويس ام ام اس برايم فعال نيست البته اين شماره دومم است و شماره اولم اصلا مهر نمايندگي رويش نبود متاسفانه قبول نكردند راستي ام ام اس كي رسمي مي شه

Tehranshahr
Thursday 6 November 2008, 23:10
تست هایی که من انجام دادم:
نوکیا 5700 - دریافت - ارسال
نوکیا N78 - دریافت - ارسال
نوکیا 6120c - دریافت - ارسال
موتورولا L6 - دریافت - ارسال امکانپذیر نیست
سونی اریکسون K320i - دریافت - ارسال امکانپذیر نیست
سامسونگ E310 - دریافت - ارسال امکانپذیر نیست

نتیجه:
وقتی mms دریافت میشه یعنی تنظیمات درسته
پس مشکل از سرور mms هست که فعلا با گوشی های نوکیا سازگاره و با گوشی های دیگه مشکل داره.:158:

ehsan.sh
Thursday 6 November 2008, 23:24
بابا گوشي من K310i
سوني اريكسون هست دريافت ميكنم اما ارسال وقتي ميكنم علامت اينترنت با يه علامته كه يه نامه هست با فلش اين مياد اما ميره تو صندوق خروجي ميگه در نوبت واسه ارسال چند بارم سعي ميكنه اما آخرش ميگه اشكال درشبكه لطفا تنظيمات را بررسي نماييد!حدود120 ساعت هست فرم رو با فكس فرستادم !اپراتور گفت فرمتون رسيده! واسم اون يه فرم پيگيري پر كرد اما هنوز فعال نشده!
من چي كار كنم؟ كمك!
دارم ديوونه ميشم!

mohamad-hossin
Thursday 6 November 2008, 23:24
دوست من گوشي نوكيا 3110 كلاستيك پيغام عدم دسترسي به سرويس ام ام اس مي دهد تنظيماتش درست است البته بدون ****** چون جايي براي ****** ندارد

TempesT
Friday 7 November 2008, 02:03
دوست من N73 داره تا چند روز پیش نمی تونست ام ام اس دریافت کنه ! ولی امروز ام ام اس که واسش میفرستن بهش میاد ولی لینک میده که برین از اینجا نگاه کنید !

rahmanian
Friday 7 November 2008, 02:15
دوست من N73 داره تا چند روز پیش نمی تونست ام ام اس دریافت کنه ! ولی امروز ام ام اس که واسش میفرستن بهش میاد ولی لینک میده که برین از اینجا نگاه کنید !

من که خودم از روز اول با N73 ارسال و دریافت میکنم و تنها مشکل من ارسال با K850 هست

Arman
Saturday 8 November 2008, 00:37
اگه پست های این چند روز و خونده باشی متوجه میشی که هنوز کسی موفق نشده با گوشی سونی اریکسون mms ارسال کنه

با دو تا گوشی من تست کردم شده k300 W580 کاملا جواب داد.یکیش قدیمی یکیش جدید.فعلا که سونی هیچ ضابطه درستی نداره فعلا باید صبر کرد تا درست شه

mohamad-hossin
Saturday 8 November 2008, 10:53
سلام مثل اينكه سرويس ام ام اس با بعضي گوشيهاي سوني اريكسون مشكل دارند يعني حتي اپراتور به من گفت كه سيم كارتت را روي گوشيهايي نوكيايي كه شبكه پشتيباني مي كند بگذار به زبان ديگر خود شركت هم متوجه مشكل شده درضمن من همه مداركم و درخواستم 4 روزه ثبت شده است

درضمن براي من (پيغام اشكال درشبكه لطفا بعدا امتحان كنيد مي دهد)اين پيغام به چه معني است ?(مديران ببخشيد چون با گوشيم تاپيك زدم به دليل محدوديت تايپ مجبور به نوشتن دو تاپيك مستقل شدم)

shyhan
Saturday 8 November 2008, 11:37
خوب شد گفتی منم یه اریکسون s500i دارم همین مشکلو داره هم با 6630 میتونم دریافت کنم و هم ارسال اولا برای اریکسون راحت میفرستادم و دریافت میکرد و اریکسون هم برام ارسال میکرد ولی الان اریکسونم نمیتونه ارسال کنه ولی وقتی براش ام ام اس میفرستم لینک با یوزر و پسورد میده که برم ببینم

nader324
Saturday 8 November 2008, 20:17
بعضی وقتا این مشکل پیش میاد اما بستگی به تنظیمات هم داره
تو N73
تو message قسمت setting و بعد multimedia message که بری باید تنظیمات به این شکل باشه
تو قسمت Multimedia Retrieval باید گزینه Auto in home netw انتخاب بشه وقتی اینطوری تنظیم باشه دیگه از 1114 اس ام اس نمیاد بلکه خود ام ام اس میاد

mohamad-hossin
Saturday 8 November 2008, 20:59
مي گم از دوستان داراي گوشي سوني اريكسون كسي تا حالا ازپورت 9201 استفاده شايد مشكل پورت است كه ام ام اس فرستاده نمي شود چون هنوز سرويسم ام ام اسم فعال نيست نمي توانم امتحان كنم?

rahmanian
Saturday 8 November 2008, 21:50
مي گم از دوستان داراي گوشي سوني اريكسون كسي تا حالا ازپورت 9201 استفاده شايد مشكل پورت است كه ام ام اس فرستاده نمي شود چون هنوز سرويسم ام ام اسم فعال نيست نمي توانم امتحان كنم?

من با این پورت هم امتحان کردم اما ارسال نمیکنه .
تنها وقتی ام ام اس از گوشی سونی اریکسون ارسال میشه که به کامپیوتر وصل باشه و بخوای از طریق کامپیوتر ارسال کنی

همه سونی اریکسونی ها در انتظار دریافت تنظیمات دقیق ام ام اس مینشینیم

M Like Mother
Saturday 8 November 2008, 22:18
پورت 9201 برای تنظیمات wap و پورت 8080 برای تنظیمات http است.

گفتم شاید به درد بعضی ها بخوره

FARSHiD
Saturday 8 November 2008, 23:30
اصولا با گوشي هاي داراي سيستم عامل ميشه به راحتي ارسال كرد ولي اونايي كه سيستم عامل ندارن چه سوني اريكسون چه نوكيا مشكل دارن !

ShahabSAMSUNG
Sunday 9 November 2008, 01:08
اصولا با گوشي هاي داراي سيستم عامل ميشه به راحتي ارسال كرد ولي اونايي كه سيستم عامل ندارن چه سوني اريكسون چه نوكيا مشكل دارن !

درسته
فکر می کنم این بر می گرده به سیستم عامل.
نه برند گوشی!!

پس با این حساب من هم باید بتونم بفرستم
تازه فردا می خوام درخواست رو پست کنم!

و یه سوال:
وقتی فعال میشه، چطور متوجه میشین؟؟
اس ام اسی چیزی میاد؟

nader324
Sunday 9 November 2008, 01:16
درسته
فکر می کنم این بر می گرده به سیستم عامل.
نه برند گوشی!!

پس با این حساب من هم باید بتونم بفرستم
تازه فردا می خوام درخواست رو پست کنم!

و یه سوال:
وقتی فعال میشه، چطور متوجه میشین؟؟
اس ام اسی چیزی میاد؟
نه هیچ پیامی نمیاد باید امتحان کنین ببینید فعال شده یا نه

nader324
Sunday 9 November 2008, 01:49
اینطوری که خیلی بده!

حتی اگه زنگ بزنیم 130 ، اونا هم نمی دونن که فعال شده یا نه؟؟
حداقل از اونا بپرسیم!

حدوداً چند وقت بعد از ارسال فرم، فعال میشه؟؟
از طریق E-care میشه چک کرد
اوپراتورها هم میتونن بفهمن فعال شده یا نه
اینطور که من دیدم حداکثر تا 36 ساعت بعد فعال میشه
اما من یادمه وحید جان تو اطلاعیه که واسه ام ام اس اومده بود گفته بود کد *130*5# میشه فهمید ام ام اس فعال شده اما فعلا که این کد کار نمیکنه

Arman
Sunday 9 November 2008, 15:15
دوستان من ديروز مشكل گوشي سوني اريكسون W810 رو براي مركز تماس فرستادم

سلام ميخواستم ببينم مشكل اين گوشي ها كي حل ميشه كه ما هم بتونيم اقدام به ارسال به ام ام اس كنيم.مدل گوشي من W810 است و تمام تنظيمات رو دريافت كردم اما متاسفانه نميتونم ارسال ام ام اس كنم.

اينم از جواب مركز تماس به من

با سلام و احترام

مشترک گرامی

مدل گوشی، 810 برسی شد، تحت پوشش شبکه ایرانسل می باشد.
پس از ارسال فرم ثبت نام پیام چند رسانه ای به شرکت ایرانسل و ثبت آن در سیستم در صورتیکه تنظیمات لازم را در گوشی انجام داده باشید قادر به استفاده از این سرویس خواهید بود.
در حال حاضر فرم ثبت نام شما در سیستم ثبت نشده است.

باتشکر

Customer Service

MTN IRANCELL

http://mail.google.com/mail/?ui=1&view=att&th=11d7c43026ca79aa&attid=0.1&disp=emb&zw

حرفشون درست بود من فرم ثبت نام رو نفرستادم و فقط از طريق حسلب كنترل اينترنتي فعال كردم.اما من خودم چند روز قبل سيمم رو تو گوشي دبليو 580 گذاشتم خيلي راحت ام ام اس مي فرستاد.

پس معلومه مشكل از خط نيست و شبكه با اين گوشي دچار مشكل.

دوستاني كه 810 دارن آيا كسي بينشون هست كه فرم ثبت نام رو ارسال كرده باشه اما بازم اين مشكل رو داشته باشه

soheilsh
Sunday 9 November 2008, 16:21
من ارسال کردم و فعال هم شده .
بدون اینکه در ecare فعال بشه .
مشکل از سرور MMS است . با گوشی w610 درست می فرستد ولی با w810 و w300 مشکل دارد .
یکی بیاد به ایرانسل بفهمونه که مشکل داره .

rahmanian
Monday 10 November 2008, 01:57
منم با پست اون هفته فرستادم هنوز فعال نشده
چکار کنم ؟
آیا منم با E-Care درخواست بدم ؟

به نظر من با E-Care فعال کن تا بتونی استفاده کنی

بابا این قدر پست پست نکنید mms هرکی وصل باشه یا نباشه کلا mms الان به مدت تقریبا یک هفته قطع شده من خودم فرم رو با پیشتاز فرستادم 4شنبه و دوستمم که دوشنبه هفته پیش واسش فعال شده بود و به من mms داد الان به مدت یک هفته هست که نمیتونه mms بفرسته !!!!

شاید ام ام اس شما رو غیر فعال کردن
من همین الان هم ام ام اس ارسال کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم
ام ام اس من تقریبا از روزهای اول تا همین الان که دارم پست میزنم وصل بوده و مشکلی نداشته

دوستان من ديروز مشكل گوشي سوني اريكسون W810 رو براي مركز تماس فرستادم

سلام ميخواستم ببينم مشكل اين گوشي ها كي حل ميشه كه ما هم بتونيم اقدام به ارسال به ام ام اس كنيم.مدل گوشي من W810 است و تمام تنظيمات رو دريافت كردم اما متاسفانه نميتونم ارسال ام ام اس كنم.

اينم از جواب مركز تماس به من

با سلام و احترام

مشترک گرامی

مدل گوشی، 810 برسی شد، تحت پوشش شبکه ایرانسل می باشد.

پس از ارسال فرم ثبت نام پیام چند رسانه ای به شرکت ایرانسل و ثبت آن در سیستم در صورتیکه تنظیمات لازم را در گوشی انجام داده باشید قادر به استفاده از این سرویس خواهید بود.

باتشکر

Customer Service

MTN IRANCELL

حرفشون درست بود من فرم ثبت نام رو نفرستادم و فقط از طريق حسلب كنترل اينترنتي فعال كردم.اما من خودم چند روز قبل سيمم رو تو گوشي دبليو 580 گذاشتم خيلي راحت ام ام اس مي فرستاد.

پس معلومه مشكل از خط نيست و شبكه با اين گوشي دچار مشكل.

دوستاني كه 810 دارن آيا كسي بينشون هست كه فرم ثبت نام رو ارسال كرده باشه اما بازم اين مشكل رو داشته باشه

من فرم رو ارسال کردم - اپراتور هم گفته که رسیده و وصل هست با N73 ارسال میشه اما با گوشی K850i نمیتونم ارسال کنم

دریافت ام ام اس هم مشکل هست.. کانکت میشه ولی دریافت نمیکنه..

بعضی اوقات من هم با سونی اریکسون همین مشکل رو دارم . اما با نوکیا این مشکل رو نداشتم

seppeehr
Monday 10 November 2008, 13:02
دوستان من 12 روز پيش يك سيمكارت اعتباري گرفتم. نمايندگي پونك. به من گفتند لزومي به پر كردن فرم mms نيست و ما با همين فرم، mmsتون رو هم فعال ميكنيم.
الان حساب من مشكلي نداره و كليه كار هاي تائيد كد پستي و ... رو هم انجام دادم. اما هنوز mms ام فعال نشده. به نظرتون مشكل از كجاست؟

TempesT
Monday 10 November 2008, 13:12
دوستان من 12 روز پيش يك سيمكارت اعتباري گرفتم. نمايندگي پونك. به من گفتند لزومي به پر كردن فرم mms نيست و ما با همين فرم، mmsتون رو هم فعال ميكنيم.
الان حساب من مشكلي نداره و كليه كار هاي تائيد كد پستي و ... رو هم انجام دادم. اما هنوز mms ام فعال نشده. به نظرتون مشكل از كجاست؟

شما یه با اپراتور تماس بگیر یا یه حساب E-Care ( کنترل حساب اینترنتی) باز کن ببین تو قسمت خدمات نوشته که فعال هست یا نه ...

آسانترین راه تماس با اپراتوره که ببینن فعاله یا نه!

seppeehr
Monday 10 November 2008, 14:42
شما یه با اپراتور تماس بگیر یا یه حساب E-Care ( کنترل حساب اینترنتی) باز کن ببین تو قسمت خدمات نوشته که فعال هست یا نه ...

آسانترین راه تماس با اپراتوره که ببینن فعاله یا نه!

خيلي ممنون.
رفتم تو حساب e-care. دو تا سرويس داشت كه توش mms داشت. هر دوش هم غير فعال بود! من mms prepaid رو فعال كردم. حالا كار ديگه‌اي هم بايد انجام بدم؟

shamabady
Monday 10 November 2008, 17:03
خيلي ممنون.
رفتم تو حساب e-care. دو تا سرويس داشت كه توش mms داشت. هر دوش هم غير فعال بود! من mms prepaid رو فعال كردم. حالا كار ديگه‌اي هم بايد انجام بدم؟

mms prepaidفعال نمیشه اون گزینه دیگرو باید فعال کنی

Tehranshahr
Wednesday 12 November 2008, 22:21
MMS بالای 150K اصلا ارسال نمیشه و میگه message not accepted by message centre

ir_majhool
Friday 14 November 2008, 15:31
وقتی *140*3*5# رو میزنم میگه ta"id رو سند کن تا تنظیمات بعدی برات ارسال شه میفرستم بعد میگه IMEI گوشی رو بفرست من این کار رو نکردم فکر کنم اگه بفرستیم تنظیمات مخصوص به گوشی خودمونو میفرسته کسی امتحان کرده ؟؟؟

Captain
Friday 14 November 2008, 22:19
پس با اين حساب فقط نوكيا ميگيره و ميفرسته؟!

نه-عملا با پست هایی که داده شده تعدادی از گوشی های اریکسون و سامسونگ هم امکان سند و ریسیو دارن که این در گوشی های نوکیا بیشتر به چشم می خوره!
:96:

ehsan.sh
Friday 14 November 2008, 22:43
گوشي من كا 310 سوني اريكسونه وقتي ميخوام ام ام اس سند كنم ميره تو صندوق خروجي و هي ميخواد تلاش كنه بفرسته اما بعد از 1 ساعت ميگه اشكال در شبكه لطفا تنظيمات را بررسي نماييد.تنظيمات رو كامل دارم .300ساعته پر كردم فرم رو و ميدونم رسيده رو نوكيا ام امتحان كردم همينطوري هست!چرا؟چيكار كنم؟كمكم كنيد.راستي اپراتورم برام فرم پيگيري پر كرده اما الان 4 روزه جوابش هنوز نيومده!كمكم كنيد!

M Like Mother
Saturday 15 November 2008, 07:18
دوستان سونی اریکسونی اگه توی تنظیمات MMS گزینه Priority دارند روی Normal بذارند و یکبار تست کنند ببینند جواب میده یا نه ...

نگید ربطی نداره همینجوری گفتم . دعوام نکنید . ضرری هم براتون نداره ، 6:10 کله سحر کی میاد همچین ایده ای بده جز من ! :85:

TempesT
Saturday 15 November 2008, 11:47
دوستان سونی اریکسونی اگه توی تنظیمات Mms گزینه Priority دارند روی Normal بذارند و یکبار تست کنند ببینند جواب میده یا نه ...

نگید ربطی نداره همینجوری گفتم . دعوام نکنید . ضرری هم براتون نداره ، 6:10 کله سحر کی میاد همچین ایده ای بده جز من ! :85:

مرسی ولی نه تنظیمات سونی اریکسون همچین گزینه ایی نداره ! :4:

mohamad-hossin
Saturday 15 November 2008, 18:13
دوستان شايد برايتان جالب باشد من امروز با گوشي نوكيا 3110 كلاسيك توانستم ام ام اس بفرسم و دريافت كنم با توجه به اينكه گوشي مورد نظر شبكه پشتيباني نمي كند و تنظيمات بصورت دستي وارد كردم در ضمن جاواست ولي با گوشي w810 نتوانستم بفرسم ولي دريافت كردم

dmx
Monday 17 November 2008, 02:18
تاحالا واستون از 7878 اس ام اس نیومده که : شما اقدام به ارسال پیام غیر مجاز کردین ؟
حواستون باشه پیام های تکست که می فرستین چیزای بد بد توش نباشه یا به اسم عکس،آهنگ و ... دقت کنید
با 140 تماس گرفتم اما زنه گفت شما اولین نفری که همچین چیزی می گی!!
حالا باید چه کنم؟
آها راستی بهم گفت همون متن اس ام اس از 7878 رو به شماره 09352000147 اس ام اس کنم تا اونا بررسی کنن اما بعد از 2 هفته هنوزم filed میشه
(تعهد نامه رو هم پر کردم،تنها مشکلم همون تکست بود )
حالا باید چه کنم؟

mohamad-hossin
Monday 17 November 2008, 19:10
مي گم كسي اطلاع نداره درهرصفحه يا اسلايد مي توان تا 300 كيلوبايت ام ام اس ارسال كرد يا مجموع محتويات صفحات بايد كلا 300 كيلو بايت بيشتر نباشددرضمن ام ام اسهاي چند صفحه هزينش چطوريه

alisafavieh
Monday 17 November 2008, 21:50
مي گم كسي اطلاع نداره درهرصفحه يا اسلايد مي توان تا 300 كيلوبايت ام ام اس ارسال كرد يا مجموع محتويات صفحات بايد كلا 300 كيلو بايت بيشتر نباشددرضمن ام ام اسهاي چند صفحه هزينش چطوريه

عزیز مجموعا 300 کیلوبایت میتونی بفرستی و تعداد صفحه هم فرقی نمی کنه

mehrun
Tuesday 18 November 2008, 00:05
ربطي به جاوا يا سيمبيان داشتن يا نداشتن نداره !

من با اين گوشي ها تست كردم

*** SE K550 ... گوشي خودمه كه بسيار عالي هم ميفرسته هم ميگيره ...
Nokia 3250 بدون مشكل
SE K510 بدون مشكل
SE W950 بدون مشكل
SE k850 بدون مشكل

واسه Nokia 3310 هم فرستادم يه لينك داد با يوزر پس ...

قزوين خيلي عالي ميفرسته من كه مشكلي نداشتم ... صد در صد هم هرجا كه مشكل داره ايراد از شبكس ! مثلا ابهر خيلي بد ميفرسته اما قزوين اصلا اينطوري نيست !

M Like Mother
Tuesday 18 November 2008, 02:43
این مطلب شاید به درد کسانی که گوشی سونی اریکسون سری T دارند بخوره

دیروز رفته بودم یه جایی ... یکی گوشی سونی اریکسون t630 داشت. یه گوشی تقریبا سطح پایین با دوربین VGA ...

گفتم بد نیست یه تست MMS بزنم ...

سیمکارت خودم رو که MMS ش فعاله انداختم تو گوشی و با کد دستوری تنظیمات رو گرفتم
دو تا اومد هر دو تا رو ذخیره کردم ...

تو قسمت WAP دو گزینه اومده بود :

irancell-gprs1
irancell-gprs2

اولی رو انتخاب کردم و ابتدا با یک گوشی دیگه بهش MMS زدم دریافت کرد بعد از این گوشی یه MMS فرستادم نرفت و ارور زد ..

رفتن تو تنظیمات تو قسمت message server دیدم هیچی نیست این آدرس رو وارد کردم :

http://mms:8002

بعد دوباره فرستادم درست شد :

نتیجه:
این تنظیماتی که ایرانسل ارسال می کنه ممکنه کامل رو هر گوشی جواب نده یا یه بخشی از اون کار کنه یه بخشی نه
خلاصه تو یه قسمتهایی باید خودمون بصورت دستی وارد عمل بشیم مثل مثال بالا ...

با این تجربه میشه گفت سونی اریکسون های سری T باید بدون مشکل MMS ارسال و دریافت کنند ... سری های دیگه هم که نمی دونم ...

shyhan
Tuesday 18 November 2008, 12:02
دوستان قبلا کسی کد #5*140* که برای پیگیری وضعیت ثبت نام MMS رو بود رو میزد میگفت کد اشتباه و برای استعلام موجودی فلان کد رو بزنید ولی از دیشب تا به حال وقتی این کد رو میزنم چنین پیغامی میده Deufalt187 ،فکر کنم داره راه میافته شایدم نه الکی باشه

nader324
Tuesday 18 November 2008, 13:32
دوستان قبلا کسی کد #5*140* که برای پیگیری وضعیت ثبت نام Mms رو بود رو میزد میگفت کد اشتباه و برای استعلام موجودی فلان کد رو بزنید ولی از دیشب تا به حال وقتی این کد رو میزنم چنین پیغامی میده Deufalt187 ،فکر کنم داره راه میافته شایدم نه الکی باشه
الان بیشتر سیم کارتها این کد براشون کار میکنه
جالبه من هم خودم هم نمایندگی مدارکم ارسال کردم اما 2 روز پیش زنگ زدم اوپراتور گفت مدارک ارسال نشده الانم وقتی *140*5# میزنم کیگه مدارکتون ارسال نشده!!!

Arman
Tuesday 18 November 2008, 14:42
الان بیشتر سیم کارتها این کد براشون کار میکنه
جالبه من هم خودم هم نمایندگی مدارکم ارسال کردم اما 2 روز پیش زنگ زدم اوپراتور گفت مدارک ارسال نشده الانم وقتی *140*5# میزنم کیگه مدارکتون ارسال نشده!!!

من واسه سيم دائمي تست كردم اصلا جواب نداد و ميره همون منوهاي قبلي

FARSHiD
Tuesday 18 November 2008, 15:19
واسه من كار ميكنه اين كد ... مينويسه ثبت نام شما تكميل نيست و مداركتان به ايرانسل ارسال نشده لطفا به محل خريد سيم كارت مراجعه كنيد! ... البته من مداركمو فرستادم !

mohamad-hossin
Tuesday 18 November 2008, 16:36
مي گم مي شد نرم افزار يا بازي را بعنوان پيوست همراه ام ام اس فرستاد راستي من درخواست ام ام اسم يكي از شماره هام تا روز شنبه روي سيستمها ثبت بوده ولي سرويس فعال نبوده حالا مي گويند درخواستت هنوز نرسيده وتو سيستم نيست سرويس شمارم هم فعال نشد بايد چكار كنم?

TempesT
Tuesday 18 November 2008, 18:58
مال من دایمیه الان نگاه کردم تو منوش یه گزینه ی 5 ای اومده به نام Customer ( البته چون منوم انگلیسیه این و مینویسه ) میزنم میگه شبکه موقتاً با اشکال مواجه است :4:

saam
Wednesday 19 November 2008, 18:32
سلام دوستان
از یک روز پیش که برای اولین بار ام ام اس دریافت کردم هر تقریبا 10-15 دقیقه یک بار آیکن کره مربوط به اینترنت روی صفحه موبایل ظاهر میشه و بعد از 1 دقیقه و 15 ثانیه میره؟ کسی میدونه دلیلش چیه؟ هیچ ام ام اسی هم در اوت باکس ندارم. دلیلش چیه؟

kamran_194
Thursday 20 November 2008, 21:19
منم فقط تا 150 کیلوبایت مستونم بفرستم با نوکیا 6630

saam
Thursday 20 November 2008, 23:14
سلام دوستان
از یک روز پیش که برای اولین بار ام ام اس دریافت کردم هر تقریبا 10-15 دقیقه یک بار آیکن کره مربوط به اینترنت روی صفحه موبایل ظاهر میشه و بعد از 1 دقیقه و 15 ثانیه میره؟ کسی میدونه دلیلش چیه؟ هیچ ام ام اسی هم در اوت باکس ندارم. دلیلش چیه؟

تنظیمات دقیق نیست .

tanzim chi dorost nist?
Antenesh navasani shode yani har chand saniye 1 bar aleki,bts avaz mishe.(moshkele shabakast.)
Ehtemalan 1 ya chand bts gprs dare,baghiye nadare.
(Nazar man bud.)
...
Bebakhshid finglish midam,mobile moshkel dare.

مرسی از شما
من همه ی تنظیمات رو چندین بار حذف و درخواست کردم. بالاخره درست شد؟! اما طی نزدیک به یک شبانه روز کلی دیتا به حسابم نوشته شد. هر دفعه نزدیک به 5 کیلوبایت! 4 تا سند و 1 رسیو.

اما دوستانی که مطمئن هستند که ام ام اس روی خطشون فعاله و سونی اریکسون جاوایی دارند مثل کا 700 و دبلیو 700 لطفا با این تنظیمات چک کنند و نتیجه رو گزارش کنند. پیشاپیش مرسی :
از قسمت مسیجینگ وارد تنظیمات شده و روی پیکچر مسیج کلیک کرده و وارد اینترنت پروفایل بشین
ایرانسل ام ام اس رو انتخاب کنین و وارد تنظیمات بشین:
در قسمت اینترنت مد http رو انتخاب کنین
یوز پروکسی: yes
پروکسی ادرس: 10.131.26.138
پورت نامیر: 8080
بعد سیو رو بزنین

و حالا لطفن امتحان کنید.

انتظار میره که با این تنظیمات ام ام اس وارد نوار سندینگ مسیج بشه (برای من تا حذوذای مثلا 30 درصد پیش میره و بعد پیغام عدم امکان ارتباط یا شبکه رو میده:
کامیونیکیشن ارور)

امیدوارم کمکی شده باشه!

shyhan
Friday 21 November 2008, 12:47
نمیشه !

با سونی اریکسون هیچجوری نمیشه ام ام اس داد :254:

چی کار کنیم پس ما حالا :254::254:
چرا نمیشه من به راحتی دارم با s500i سونی اریکسون میفرستم و دریافت میکنم ولی الان مشکلی که دارم اینه که با 6630 میتونم بفرستم ولی وقتی میخوام دریافت کنم برام از 1114 اس ام اس میاد یعنی دریافت نمیکنم قبلا اینطوری نبود راحت دریافت میشد ولی من با سونی اریکسون مشکل ندارم راحت ارسال و دریافت میکنم

nader324
Friday 21 November 2008, 13:42
چرا نمیشه من به راحتی دارم با s500i سونی اریکسون میفرستم و دریافت میکنم ولی الان مشکلی که دارم اینه که با 6630 میتونم بفرستم ولی وقتی میخوام دریافت کنم برام از 1114 اس ام اس میاد یعنی دریافت نمیکنم قبلا اینطوری نبود راحت دریافت میشد ولی من با سونی اریکسون مشکل ندارم راحت ارسال و دریافت میکنم
شما برو تو قسمت Multimedia Setting در Message بعدش باید Multimedia Retrival رو تنظیم کنی روی Auto in home network
مشکلت حل میشه

shyhan
Friday 21 November 2008, 16:43
شما برو تو قسمت Multimedia Setting در Message بعدش باید Multimedia Retrival رو تنظیم کنی روی Auto In Home Network
مشکلت حل میشه
قبلا این کار رو انجام دادم ولی تاثیری نداشته باز پیامک! از 1114 میاد برام

AminJoJo
Saturday 22 November 2008, 19:43
سلام دوستان

خسته نباشید .... من ثبت نام ام ام اس خودم را تکمیل کردم و چند روز پیش اس ام اسی از ایرانسل بابت فعال شدن آن دریافت کردم....گوشی من s 500 هست ... *130*3*5# را هم زدم ولی بقیه موارد را بلد نیستم ...

لطفا من را کاملا راهنمایی کنید ... در این زمینه اطلاعات کاملی ندارم ....

ممنون

شما پس از اینکه کد *130*3*5# یا *140*3*5# رو زدی ایرانسل بطور اتوماتیک ابتدا تنظیمات جی پی آر اس و سپس تنظیمات ام ام اس را برای شما ارسال میکند
معمولاً پس از ارسال کد از طرف ایرانسل 6 تا تنظیم GPRS و 3 تا تنظیم MMS برای شما ارسال میشود
هیچ الزامی نیست که همه ی تنظیمات را سیو کنید کافی است از تنظیمات ام ام اس یکی و از تنظیمات جی پی آر اس یکی را سیو کنید

البته قبل از همه ی اینکار ها تمام تنظیمات gprs و mms موجود در گوشی خودت را پاک کن

من از مدل گوشی شما متوجه نشدم که مربوط به کدام شرکت سازنده است ، ولی اگر سونی اریکسون هست باید بگم که اکثر مدلهای سونی اریکسو مشکل عدم ارسال ام ام اس رو دارند

امیدوارم که شما براحتی بتوانید ام ام اس ارسال کنید :53:
موفق باشی

اگه سؤال دیگری بود من و دیگر دوستان آماده ی جوابگویی هستیم

ShahabSAMSUNG
Saturday 22 November 2008, 21:35
ممنون دوست من که به این خوبی پاسخ من رو دادید!از طرف ایرانسل فقط یه اس ام اس برای من اومده! و اون هم اینه!

Send S Imei Or S Phone Type For Self Provisionning......

پس میگید این اس ام اس الکیه و نمیشه فرستاد؟

ممنون از شما

اگه مدل گوشیتو بگی، بهتر میشه راهنمایی کرد

mht
Sunday 23 November 2008, 00:49
ما پس از اینکه کد *130*3*5# یا *140*3*5# رو زدی ایرانسل بطور اتوماتیک ابتدا تنظیمات جی پی آر اس و سپس تنظیمات ام ام اس را برای شما ارسال میکند
معمولاً پس از ارسال کد از طرف ایرانسل 6 تا تنظیم GPRS و 3 تا تنظیم MMS برای شما ارسال میشود
هیچ الزامی نیست که همه ی تنظیمات را سیو کنید کافی است از تنظیمات ام ام اس یکی و از تنظیمات جی پی آر اس یکی را سیو کنید

البته قبل از همه ی اینکار ها تمام تنظیمات gprs و mms موجود در گوشی خودت را پاک کن

من از مدل گوشی شما متوجه نشدم که مربوط به کدام شرکت سازنده است ، ولی اگر سونی اریکسون هست باید بگم که اکثر مدلهای سونی اریکسو مشکل عدم ارسال ام ام اس رو دارند

امیدوارم که شما براحتی بتوانید ام ام اس ارسال کنید http://www.iranops.com/../../images/smilies/53.gif
موفق باشی

اگه سؤال دیگری بود من و دیگر دوستان آماده ی جوابگویی هستیم

ممنون دوست من که به این خوبی پاسخ من رو دادید!از طرف ایرانسل فقط یه اس ام اس برای من اومده! و اون هم اینه!

send s imei or s phone type for self provisionning......

ممنون از شما

AminJoJo
Sunday 23 November 2008, 01:01

send s imei or s phone type for self provisionning......

ممنون از شما

دوست عزیز شما به این ترتیب عمل کن

یه اس ام اس با این مشخصات

S barandegoshi modelegoshi

مثلاً : S Nokia 6610

یا به این ترتیب

S somareye IMEI

رو بفرست به شماره ی 2225

اینطوری هم میتونی تنظیمات رو دزیافت کنی

mht
Sunday 23 November 2008, 15:28
دوست عزیز شما به این ترتیب عمل کن

یه اس ام اس با این مشخصات

S barandegoshi modelegoshi

مثلاً : S Nokia 6610

یا به این ترتیب

S somareye IMEI

رو بفرست به شماره ی 2225

اینطوری هم میتونی تنظیمات رو دزیافت کنی

دوست من، یک اس ام اس به این محتوی s sony ericsson s500 فرستادم... گفتد مدل گوشی قابل قبول نیست!

nader324
Sunday 23 November 2008, 16:00
دوست من، یک اس ام اس به این محتوی s sony ericsson s500 فرستادم... گفتد مدل گوشی قابل قبول نیست!
شما *#06# را بگیر شما سریال گوشیت رو صفحه میاد بعد به 2225 اس ام اس بزن
S shomare serial

Arman
Sunday 23 November 2008, 23:13

یک نکته و تجربه شخصی توی گوشی های سونی اریکسون اخرش اگر حرفی داره حتما وارد کن مثلا گوشی من w810i من منظورم اون i آخرش امتحان کن ببین چی میشه

dmx
Monday 24 November 2008, 00:50
گفتن با سونی نمیشه دیگه
ولکن نیستین؟
این مشکل اس ام اس 7878 چطوری حل میشه؟

ShahabSAMSUNG
Monday 24 November 2008, 22:43

باید اینطور بنویسی:

S sony ericsson s500i

همون i رو که نذاشتی، قبول نمی کنه!

GsM
Wednesday 26 November 2008, 18:40
سلام شهاب جان!(پارسال دوست امسال ...)

شرمنده کاربر Mht یکی از دوستانم بود که تلفنی مشکل من رو اینجا بیان کرد و الان خودم اومدم که هم تشکر کنم و هم بگم!
اونجور که شهاب سامسونگ عزیز گفتند انجام دادم!اینبار هیچ اروری نداد!اما چیزی هم برای من فرستاده نشد و وقتی Mms میفرستم بالا علامتش میمونه و نمیفرسته!

یکی از دوستان در صفحات قبل به راحتی با S500 ام ام اس میداد!

الان کاری مونده که بنده نکرده باشم؟

ممنون از لطف بی دریغ شما!

ShahabSAMSUNG
Wednesday 26 November 2008, 23:16
سلام شهاب جان!(پارسال دوست امسال ...)

شرمنده کاربر Mht یکی از دوستانم بود که تلفنی مشکل من رو اینجا بیان کرد و الان خودم اومدم که هم تشکر کنم و هم بگم!
اونجور که شهاب سامسونگ عزیز گفتند انجام دادم!اینبار هیچ اروری نداد!اما چیزی هم برای من فرستاده نشد و وقتی Mms میفرستم بالا علامتش میمونه و نمیفرسته!

یکی از دوستان در صفحات قبل به راحتی با S500 ام ام اس میداد!

الان کاری مونده که بنده نکرده باشم؟

ممنون از لطف بی دریغ شما!

سلام عزیز
نیما جان، شمایی؟

یه کد Ussd هم هست
اون رو هم امتحان کن.

ستاره 140 ستاره 3 ستاره 5 مربع

Epsys
Tuesday 2 December 2008, 12:41
یه پیشنهاد دارم:
اینکه کسایی که تونستن mms ارسال کنن مدل گوشی هاشونو بگن یه جایی هم تو فرم لیست اسماشونو در دسترس بزارین که هر کس مشکل داشت اول لیستو ببینه که بدونه کسی تونسته با گوشی هم مدلش ام ام اس بفرسته یا نه!
من خودم که نتونستم با سامسونگ d900i بفرستم! تاجایی که میدونم مشکل هم از تنطیماتش نیست

SintaX
Monday 8 December 2008, 03:53
من که خودم اپراتور اونجام هنوز ام ام اسم وصل نشده!!!
تقریباً همشون میپیچونن، نمیدونم کیا دارن جلوشون رو میگیرن که نمیتونن 100% به همه دست رسی بدن مثل اوایل.
به زودی مال خودم رو با سماجت راه میندازم، بعد معلوم میشه که از نوع گوشی سونی اریکسونه یا از نوع سرویس.

Alirezaer
Tuesday 9 December 2008, 00:08
علیرضا جان شما مدل گوشیتون چیه ؟

همه ی مدلهای سونی اریکسون این مشکل رو ندارند فقط یه سری مدل خاص هستند که اینطورین مثله w810i (گوشی خودم و توحید جان) ، K750i و ....

احتمالاً گوشی شما توی این لیست نیست

البته یه چندتامدل نوکیا هم این مشکل رو دارند (مثلاً من با 6610i نتونستم ام ام اس ارسال کنم)

امین جان من با K770i سونی اریکسون فرستادم.
فقط یک مشکلی هست،اگر چند تا عکس رو بخوای بفرستی کمی مشکل داره و باید چند بار ارسال کنی.
یکبار تنظیم های قبلی رو پاک کنید و دوباره درخواست بدید،ببینید مشکلتون حل میشه.

IDn
Tuesday 9 December 2008, 08:54
چند لحظه پیش یه ام ام اس با حجم
277kb
به راحتی فرستادم...
خیلی حال داد...

‏(فکر کنم بی ربط به اینکه این دوستمون ایرانسلشون را خاموش کردن نباشه ها...)

:4:

isbn84
Tuesday 9 December 2008, 21:29
من a1200 موتورلا دارم سیستم عاملم داره ..(لینوکس ) وقتی می فرستم میره تو inbox ..تو سونی اریکسونم امتحان کردم همین شکله.....باید گوشیمو عوض کنم.؟

SintaX
Friday 12 December 2008, 14:46
در رابطه با مشکل ام ام اس فرستادن گوشی های سونی اریکسون من با یه مسئول خیلی کله گنده ایرانسل حرف زدم و دلیل اینکه گوشیهای سونی اریکسون مشکل ام ام اس دارن رو پرسیبدم، جالب اینجا بود که خودشم سونی اریکسون داشت و مشکل رو تایید کرد! بعد یه توضیحاتی راجع به سیگنال و سکتور و پالس و الگو داد که اگه بخام اینجا عامیانه بگم اینطوری میشه گفت که الگوی ام ام اس فرستادن مدلهای سونی اریکسون با الگویی که ایرانسل و بیشتر گوشیهای نوکیا و سامسونگ و ... دارن فرق میکنه(یه چیزی مثل موج سینوسی و موج پله ای) که وقتی حجم فایلت بیشتر از یه حدی میشه(حدود80 کیلو) تو فرستادنش مشکل پیش میاد(این مقدار تو گوشیهای مختلف فرق میکنه)، بعد ازش پرسیدم که اون اوایل که ام ام اس اومده بود که خوب بود و مشکلی نداشت.
جواب داد: به خاطر اینکه اون اوایل ام ام اس برای همه آزاد بود و همه میفرستادن و ثبت نامی(فیلتر مشترکن) نبود همچنین خبری هم از فیلتر ام ام اس نبود برای همین راحت همه بدون مشکل کار میکردن اما اونقدر بی جنبه بازی درآوردن و چیزایی که فرستاده میشد 90% شون غیر اخلاقی بود که این مسله پیش اومد.
و سئوال آخر، ازش پرسیدم کی درست میشه.
جواب داد: مشکلات شبکست و مشکلات شبکه ای نمیشه زمانی برای حلشون تعیین کرد و اصلاً معلوم نیست.

اینها سوالات و جوابهای من با آقای فرخنده(یه کله گنده شرکت) بودن و من خودمنظری در مورد درست بودن یا غلط بودنشون ندارم.

ShahabSAMSUNG
Friday 12 December 2008, 17:24
وقتی که مشترک بی نام باقی نمونه، اونوقت راحت تر میشه
الان بیشتر مشترکین ایرانسل ثبت نام نشدن
بیشتر کارهایی هم که دارن تو شرکت انجام میدن، ثبت نام هست!
دیگه تا آخر سال، می خوان مشترک بی نام نداشته باشن

اونوقت مشکل ام ام اس هم احتمال زیاد رفع میشه!

MTNIrancell
Friday 12 December 2008, 21:11
برای منم سونی اریکسونه ، ولی میفرسته
هیچگونه تعهدی هم ندادم
من موندم ، تعهد چطوری می تونه به این مسئله ربطی داشته باشه
الانم تا حجم خاصی ، میشه هر نوع ام ام اسی فرستاد
فی لتری من نمیبینم!!!

پس از من به تو نصیحت یه فرم تعهد ارسال کن

چون اگه به دلیل نقص مدارک مسدودش کنن ، فعال کردن دوبارش با خداست

هر جور مایلی

پس فردا نگی فرم ارسال کردم ، اپراتور میگه تو شبکه فعاله ولی نمی فرسته.

این یک تجربه است.:96:

M Like Mother
Wednesday 17 December 2008, 11:06
بعد از فرستادن فرم هیچ خبری برای شما نمیاد. شما باید زنگ بزنید ایرانسل ( 130 یا 140 ) و اپراتور نگاه کنه ببینه فرمت تو سیستم ثبت شده یا نه. بهتره 10 روز بعد از ارسال فرم زنگ بزنید. اگر نیومده باشه 10 روز دیگه صبر کنید دوباره زنگ بزنید اگه نباشه یعنی باید دوباره فرم ارسال کنید!

یک تجربه:

من تا حالا خیلی فرم ارسال کردم و البته همش با پست پیشتاز بود که شماره رهگیری داره. یکی از این فرمها بعد از 20 روز نرسید. قبض رسید رو بردم باجه پست با کد رهگیری که داره سراغش رو گرفتم. معلوم شد اصلا به اداره پست منطقه نرفته ( چند تا دختر سر به هوا اونجا کار می کردند همون موقع فهمیدم گمش می کنند چون اصلا هواسشون نبود) . بالاخره چون پست پیشتاز بود دوباره بودن هزینه برام ارسال کردند.

اگه حداکثر تا 20 روز نرسه بدونید تو اداره پست گم وگور شده.

این قسمت رو یواش تو دلتون بخونید:
من اگه دوباره بخوام فرم ارسال کنم فکس می کنم به شماره ایرانسل. درسته که این راهش نیست. ولی فکر کنم بهتر رسیدگی کنند. امتحانش ضرر نداره.

Armin
Friday 19 December 2008, 18:27
سلام من یه سوال داشتم، من سرویس mms رو با ecare فعال کرده بودم، الان به هرکی میزنم میره ولی هیچ پیغامی نمیرسه به اونا، جز وقتی به خودم بفرستم D: ولی هیچ مبلغی هم کم نمیکنه. (البته من فرم پر نکردم یعنی اصلا فرصت نکردم) به نظر شما ایراد از کجاست؟ آخه به خودم که میفرستم میاد و وقتی دریافت کامل کردم 48 تومن ازم کم میشه البته وقتی mms دریافتی خودم رو accept و دانلود میکنم 48 تومن میندازه.

Mahdi
Saturday 20 December 2008, 01:28
سلام من یه سوال داشتم، من سرویس mms رو با ecare فعال کرده بودم، الان به هرکی میزنم میره ولی هیچ پیغامی نمیرسه به اونا، جز وقتی به خودم بفرستم d: ولی هیچ مبلغی هم کم نمیکنه. (البته من فرم پر نکردم یعنی اصلا فرصت نکردم) به نظر شما ایراد از کجاست؟ آخه به خودم که میفرستم میاد و وقتی دریافت کامل کردم 48 تومن ازم کم میشه البته وقتی mms دریافتی خودم رو accept و دانلود میکنم 48 تومن میندازه.
اول اينكه شايد مشكل از گوشي گيرنده باشه
بعد اينكه بعضي اوقات اگه حجم بالا باشه ، ارسال ميشه ولي به دست طرف نميرسه
و همچنين اگه ميخواي مطمئن بشي ، از سيم خودت به يه سيم ديگه ام ام اس بزن و اون سيم دومو بذار توي گوشي خودت ، ببين ميرسه يا نه

reza_935
Sunday 21 December 2008, 22:02
بیخشید این کسایی که مشکل mms دارن نمیتونم بفرستن!!!
گوشی یکی از آشناها w810 تنظیماشو به هزار بدبختی کردیم.
میخوام ببینم حتی نمیتونه دریافت کنه؟شماها دریافت میکنین؟
من براش میزنم میگه یک آدرس اینترنت میده با رمز.که برو ببین.

AminJoJo
Monday 22 December 2008, 12:29
بیخشید این کسایی که مشکل mms دارن نمیتونم بفرستن!!!
گوشی یکی از آشناها w810 تنظیماشو به هزار بدبختی کردیم.
میخوام ببینم حتی نمیتونه دریافت کنه؟شماها دریافت میکنین؟
من براش میزنم میگه یک آدرس اینترنت میده با رمز.که برو ببین.

دریافت میکنند ولی قادر به ارسال نیستند

حالا به دلایلی که هیچ کس اطلاعی نداره

MTNIrancell
Tuesday 23 December 2008, 21:41
مشکل MMS رو میدونتم چیه
ولی کسی قبول نداره

من با Sim Change تونستم MMS یکی از بچه ها که ارسال نداشت ، دریافت لینک میگرفت و لی سیمکارت کسی دیگه توی گوشیش کارمیکرد رو درست کنم.

یه روزی این رو به اثبات میرسونم
:254:

Amir2085
Wednesday 24 December 2008, 02:17
دوستان بالاخره مشكل سوني اريكسون حل نشد؟ آخه ما چي كار كنيم؟

يه راهي هست
اين راه بدين صورته كه شبكه رو با يه گوشي كه مي تونه بفرسته و بگيره گول بزنيم
سيمكارتتون رو به يه گوشي با منو و پلت فرم شبيه گوشي خودتون وصل كنيد تنظيمات mms رو در خواست كنيد و قبل اينكه تنظيمات برسه گوشي رو خاموش كن و حالا سيم كارت رو به گوشي خودت وصل كن حالا تنظيمات مي رسه و تا زماني كه گوشيتون رو خاموش نكردين شبكه فكر مي كنه گوشيتون همون گوشي اوليه يست
من اين كارو براي j100 كه به جز تماس و اس ام اس چيز ديگه اي نداره با گوشي خودم كردم يه چيزي شبيه فلش اس ام اس امد و گوشي خاموش شد بنابراين لينك رو نفرستاده پس خود پيامو فرستاده اونم براي j100
تنها مشكل اين روش اينه كه با خاموش كردن گوشي دوباره بايد انجام بشه

Amir2085
Wednesday 24 December 2008, 03:11
"يه چيز جالب در مورد شناسايى گوشي بگم : من k750i دارم ديروز اعتبارم صفر بود ولي همينطور كه ميدونيد ميشه با گوشي رايگان به "ويترين" رفت اونجا گوشي من رو nokia 6600 تشخيص داد!"
-در ضمن من فرم رو پر كردم و حتي با تمبر پست كردم ولي نميتونم mms بفرستم!

معمولا بيشتر از يك ماه طول مي كشه فعلا با e-care راه بندازش
اين نشون مي ده گوشيت چنج شدست چون ويترين از روي imei گوشي رو شناسايي مي كنه

TempesT
Wednesday 24 December 2008, 14:29
"يه چيز جالب در مورد شناسايى گوشي بگم : من k750i دارم ديروز اعتبارم صفر بود ولي همينطور كه ميدونيد ميشه با گوشي رايگان به "ويترين" رفت اونجا گوشي من رو nokia 6600 تشخيص داد!"

معمولا بيشتر از يك ماه طول مي كشه فعلا با e-care راه بندازش
اين نشون مي ده گوشيت چنج شدست چون ويترين از روي imei گوشي رو شناسايي مي كنه

حرف دوستمون تایید میشه ...

سریاله گوشیه شما چنج شده هست و باید بدین تا گوشیتون سریالشو چنج کنن به سریال اصلی یا فلش کنن.

در اینصورت شاید مشکل دریافت و ارسالتون هم حل بشه . ( با اینکه ماله من سریال اورجیناله ولی فقط دریافت میکنه سند نمیکنه .)

Mahdi4
Wednesday 24 December 2008, 16:58
من از خوندن پست ها فهميدم كه مشكل دريافته
بهر حال گوشي من همون k800 و گوشي بابام k750 هيچكدوم نه مشكل دريافت دارن نه ارسال
پس مشكل چيه يكي بگه شايد ما هم داشتيم

ولي من اكثر گوشيهايي كه ديدم اينطوريه ، فقط مشكل ارسال دارند ، مخصوصا كا750!
راستي با آپديت فريمور مشكل حل نميشه؟
فكر نكنم از سوني اريكسونا از لحاظ
ساختار سخت افزاري با هم خيلي تفاوت داشته باشن

Tehranshahr
Wednesday 24 December 2008, 17:43
امروز یکی با 6111 برام شانسکی mms فرستاد!

اونجا ارسال نشده ولی اینجا رسیده!

aliascell
Thursday 25 December 2008, 07:44
در مورد e-care كه يه بار اينكارو كردم ولي فايده نداشت و الان فرم خيلي وقته فرستادم و تقريبن بيشتر از يه ماه شده - - -
در مورد چنج شدن كه درسته و گوشيم تا حالا سه چهار بار فلش شده
اين آخرين بار كه به خاطر اينكه رم 1گيگ توش مينداختم قاطي ميكرد و خاموش-روشن ميشد ولي بازم درست نشد!

mohamad-hossin
Thursday 25 December 2008, 07:50
صبح تا الان ام ام اس ارسال می شود ولی به دست شخص مقابل نمی رسه قبلا ارسال می شد و می رسیدودرضمن گوشیم نوکیا ۳۱۱۰کلاسیک است

Amir2085
Thursday 25 December 2008, 07:50
ولي من اكثر گوشيهايي كه ديدم اينطوريه ، فقط مشكل ارسال دارند ، مخصوصا كا750!
راستي با آپديت فريمور مشكل حل نميشه؟
فكر نكنم از سوني اريكسونا از لحاظ
ساختار سخت افزاري با هم خيلي تفاوت داشته باشن

به امتحانش مي ارزه با اپديت سرويس سايت سوني اريكسون اپديتش كن شايد خوب شد چون ما اين گوشي k750 رو كمتر از 6 ماهه داريم شايد يه مشكلي بوده كه تو نسخه هاي بعدي حلش كردن
مي توني از اين ايميلم سوالاتت رو فارسي بپرسي
questions.ae@support.sonyericsson.com

TempesT
Thursday 25 December 2008, 08:11
واسه گوشیه دبیلو 810 و کا 510 اینا مینویسه Update not avalibile .

من نمیدونم ما دیگه باید چیکار کنیم ... همراه اول داره حرف از ام ام اس میزنه بعدی ایرانسل شعار میده ام ام اس ما فعاله ولی اکثر گوشیها هنوز نمیتونن ام ام اس بفرستن ...

به نظرتون به ایرانسل ایمیل بزنیم و این مشکل و مطرح کنیم ؟ یا ... ؟

Amir2085
Thursday 25 December 2008, 08:31
كا 510 كه پلت فرمش خيلي شبيه گوشي منه اگه بتوني imei رو به يه چيزي شبيه مال من تغيير بدي و به شبكه به زور بقبولوني كه كا800 داري شايد حل بشه

Vodka
Thursday 25 December 2008, 08:34
سلام.یه سوال داشتم: ام ام اس هایی که ما میزنیم امنیت داره؟حفاظت میشه؟یا همه چک میشن و محتویاتش مخفی نیست؟

aliascell
Thursday 25 December 2008, 09:17
متاسفانه "ايرانسل" گوشيهاي سوني اريكسون رو شناسايى نميكنه! چرا؟ چون الان امتحان كردم اگه imei يه گوشي سوني اريكسون رو به 2225 بفرستي كه واست تنظيمات رو بفرسته جواب مياد: "مدل گوشي شما قابل قبول نيست" و جالبش اينه كه اگه s nokia 6600 به 2225 بفرستي ميفرسته ولي از اين به بعد شبكه و ويترين شما رو كه كا750 دارين nokia 6600 تشخيص ميده و با *140*3*5# هم ميگه شبكه با مشكل روبروست! (آخه كي شبكه با مشكل مواجه نيست كه اين اولين بار باشه!!!!)

Mahdi4
Thursday 25 December 2008, 09:57
صبح تا الان ام ام اس ارسال می شود ولی به دست شخص مقابل نمی رسه قبلا ارسال می شد و می رسیدودرضمن گوشیم نوکیا ۳۱۱۰کلاسیک است

مهم اين نيست كه ارسال بشه يا نشه ، هر موقع پول كم بشه ، تحويل طرف ميشه ، حتي اگه ارسال نشه

M Like Mother
Thursday 25 December 2008, 12:35
mms همراه اول برای 50 کیلو 50 تومان هزینه داره و حداکثر تا 100 کیلو قابل ارسال است. خب این یک ضعف اساسی است. حجم حداکثر 100 کیلو نسبت به 300 کیلوی ایرانسل اگه خوب بررسی بشه می بینیم این کجا و اون کجا. ولی الان قصد مقایسه نداشتم الان یه سوال دارم.

با این حساب منه ایرانسلی اگه بخوام یه mms بیشتر از 100 کیلو به همراه اولی بدم امکان پذیر نیست درسته؟
این که خیلی بده ... همش آدم باید چک کنه ببینه بالای 100 میزنه یا نه.

خارج از بحث.

( متاسفانه ما تو ایران نسبت به تکنولوژی روز عقبیم و در نتیجه ندید بدید! ( خودمو میگم ) منو بگو تا حالا فکر می کردم 300 کیلو یه استاندارد جهانی برای mms است. حالا که همراه اول اعلام کرد همراه اولی ها حداکثر تا 100 کیلو می تونند mms بزنند به این نتیجه رسیدم که احتمالا تو کشورهای پیشرفته این حجم از 300 کیلو هم بالاتر هست. جالب اینجاست که mms همراه اول رو دیشب تو اخبار و جالبتر اینکه تو قسمت اهم اخبار ( تیتر خبرها ) اعلام کرد!! نامردا دست از این کارها بر نمی دارند. تازه امشب هم تو اخبار 22:30 فکر کنم باز هم میخوان دربارش صحبت کنند. تبلیغ از نوع رانتخواری .... حالا با این همه دفتر دستک حداکثر حجم 100 کیلو بایت! ... خجالت بکش:284: . )

FARSHiD
Thursday 25 December 2008, 13:02
mms همراه اول برای 50 کیلو 50 تومان هزینه داره و حداکثر تا 100 کیلو قابل ارسال است. خب این یک ضعف اساسی است. حجم حداکثر 100 کیلو نسبت به 300 کیلوی ایرانسل اگه خوب بررسی بشه می بینیم این کجا و اون کجا. ولی الان قصد مقایسه نداشتم الان یه سوال دارم.

با این حساب منه ایرانسلی اگه بخوام یه mms بیشتر از 100 کیلو به همراه اولی بدم امکان پذیر نیست درسته؟
این که خیلی بده ... همش آدم باید چک کنه ببینه بالای 100 میزنه یا نه.

خارج از بحث.

( متاسفانه ما تو ایران نسبت به تکنولوژی روز عقبیم و در نتیجه ندید بدید! ( خودمو میگم ) منو بگو تا حالا فکر می کردم 300 کیلو یه استاندارد جهانی برای mms است. حالا که همراه اول اعلام کرد همراه اولی ها حداکثر تا 100 کیلو می تونند mms بزنند به این نتیجه رسیدم که احتمالا تو کشورهای پیشرفته این حجم از 300 کیلو هم بالاتر هست. جالب اینجاست که mms همراه اول رو دیشب تو اخبار و جالبتر اینکه تو قسمت اهم اخبار ( تیتر خبرها ) اعلام کرد!! نامردا دست از این کارها بر نمی دارند. تازه امشب هم تو اخبار 22:30 فکر کنم باز هم میخوان دربارش صحبت کنند. تبلیغ از نوع رانتخواری .... حالا با این همه دفتر دستک حداکثر حجم 100 کیلو بایت! ... خجالت بکش:284: . )

اين درسته كه ام ام اس ايرانسل محدوديت حجمي نداره و همون حد استاندارد و پشتيباني ميكنه ولي اين ظاهر مسئله هست ! وگرنه ام ام اساي بالاي 100 كيلوبايت سند كردنش خيلي سخته و بالاي 150 و اينا هم كه ديگه بايد بيخيال شد جز برخي مواقع!

در دنيا هم فكر نكنم بالاي 300 باشه! چون گوشي هاي نوكيا كه بالاي 300 رو قبول نميكنن! تا اونجايي كه من ميدونم!

nader324
Thursday 25 December 2008, 13:08
اين درسته كه ام ام اس ايرانسل محدوديت حجمي نداره و همون حد استاندارد و پشتيباني ميكنه ولي اين ظاهر مسئله هست ! وگرنه ام ام اساي بالاي 100 كيلوبايت سند كردنش خيلي سخته و بالاي 150 و اينا هم كه ديگه بايد بيخيال شد جز برخي مواقع!

در دنيا هم فكر نكنم بالاي 300 باشه! چون گوشي هاي نوكيا كه بالاي 300 رو قبول نميكنن! تا اونجايي كه من ميدونم!
الان دیگه اکثر مناطق ارسال ام ام اس با حجم های بالا رفع شده
قبلا تا 150 کیلوبایت راحت میفرستاد
الان من نزدیک 10 تا ام ام اس بالای 250 کیلوبایت تو این 1 هفته ارسال کردم

aliascell
Thursday 25 December 2008, 15:36
دوستان se دار كسي تا حالا با sms زدن به 2225 تونسته تنظيمات mms gprs١ بگيره؟: البته با اين پيام;
s imei
يا مثل من با پيغام مدل گوشي شما قابل قبول نيست مواجه شده؟ ؟

MTNIrancell
Thursday 25 December 2008, 16:27

اگه برچسب OCR زده باشی زودتر ثبت میشه
از توی eCare رو پیشناد نمی کنم چون همش برات غیر فعال میکنن
و اگه یه بار قاطی کنه دیگه با مدرک و aCare و... مشکلت حل نمیشه.

سعی کن مدرک رو خودت فکس کنی.
به 09636

MTNIrancell
Thursday 25 December 2008, 16:29
من از خوندن پست ها فهميدم كه مشكل دريافته
بهر حال گوشي من همون k800 و گوشي بابام k750 هيچكدوم نه مشكل دريافت دارن نه ارسال
پس مشكل چيه يكي بگه شايد ما هم داشتيم

بگم خندت میگیره:

یه Option رو توی شبکه فعال نکردن
امروز صبح گفتن که فعاله
حالا تا چقدر صحت داره معلوم نیست.

MTNIrancell
Thursday 25 December 2008, 16:49
خوب شاهين جان نميتوني يك مقدار اين مساله رو باز كني يا به زبان ساده تر بگي تا ما هم متوجه بشيم

ببین هر سیم کارت روی شبکه یه شماره داره
بهش میگن IMSI
15 رقم داره
به زبان تخصصی و ساده باید بگم:

3 رقم مربوط میشه به: کد موبایل کشور MCC Mobile Country Code

2 رقم مربوط میشه به: کد شبکه موبایل MNC Mobile Network Code

10 رقم مربوزط میشه به: شماره شناسائی مشترک موبایل MSIN Mobile Subscriber Identification Number

حالا اینجا رو داشته باش:
به مجموع MNC + MSIN میگن: شناسه ملی مشترک موبایل NMSI Nationa Mobile Subscriber Identificationl

که در مجمع میشه: IMSI

حالا اگه یه مشکلی تو خط مشترک باشه که جدی ترینش همون ارورهای Roaming و Sim Registration Faild رو میشه نام برد ، در صورت حل نشدن به مشترک میگیم برو یه بسته بازگشت (Welcome Back Pack) بخره و پولش رو بهش میدیم.

همه ایمن کارا برای اینه که IMSI تغییر کنه.

چیزی که من متوجه شدم در حال حاضر یه سری از سیم کارت ها IMSI هاشون تو شبکه برای استفاده از MMS مشکل داره.
یکی از همکارا اومد و از مشکل MMS مینالید و گفت مشکل دریافت دارم.
با سیمکارت خودم مشکلی نداشت و متوجه شدم که اشکال از گوشی نیست.

و سیمکارتش رو روی یه W.B.P لینک کردم و بعد هم یه بار گوشیش رو با کد نوکیا ریست کردیم.

بعد دیگه ...
خوب حل شد دیگه.:275:

هان؟ چیه ؟
چرا اینجوری نگاه میکینید؟خوب ساده تر از این نمشد بگم.:286:

Vodka
Friday 26 December 2008, 07:00
سوال منو کسی جواب نمیده؟
ام ام اس هایی که ما میزنیم امنیت داره؟حفاظت میشه؟یا همه چک میشن و محتویاتش مخفی نیست؟

AminJoJo
Friday 26 December 2008, 07:59
سوال منو کسی جواب نمیده؟
ام ام اس هایی که ما میزنیم امنیت داره؟حفاظت میشه؟یا همه چک میشن و محتویاتش مخفی نیست؟

بله
ام ام اس هم سیستم ف یل ترینگ داره

تمامی فایلها و متن های درون ام ام اس کنترل میشوند
و در صورتیکه موردی غیر اخلاقی و مخالف با شئونات کشور ایران درون ام ام اس شما باشد به طور اتوماتیک ام ام اس شما را غیر فعال میکنند و سپس یه اس ام اس برای شما ارسال میشود و شما را با خبر میسازد

shyhan
Friday 26 December 2008, 08:16
بهش میگن IMSI
15 رقم داره

10 رقم مربوزط میشه به: شماره شناسائی مشترک موبایل MSIN Mobile Subscriber Identification Number

حالا اینجا رو داشته باش:
به مجموع MNC + MSIN میگن: شناسه ملی مشترک موبایل NMSI Nationa Mobile Subscriber Identificationl

حالا اگه یه مشکلی تو خط مشترک باشه که جدی ترینش همون ارورهای Roaming و Sim Registration Faild رو میشه نام برد ، در صورت حل نشدن به مشترک میگیم برو یه بسته بازگشت (Welcome Back Pack) بخره و پولش رو بهش میدیم.

چیزی که من متوجه شدم در حال حاضر یه سری از سیم کارت ها IMSI هاشون تو شبکه برای استفاده از MMS مشکل داره.

و سیمکارتش رو روی یه W.B.P لینک کردم و بعد هم یه بار گوشیش رو با کد نوکیا ریست کردیم.

بعد دیگه ...

هان؟ چیه ؟
همش رو فهمیدم چون قبلا همه رو خوندم و یه قسمتی هم مطالعه روش داشتم و لی این w.b.p رو نفهمیدم اختصاری نوشته بودی ،کاملش چیه؟

nader324
Friday 26 December 2008, 09:15
بله
ام ام اس هم سیستم ف یل ترینگ داره

تمامی فایلها و متن های درون ام ام اس کنترل میشوند
و در صورتیکه موردی غیر اخلاقی و مخالف با شئونات کشور ایران درون ام ام اس شما باشد به طور اتوماتیک ام ام اس شما را غیر فعال میکنند و سپس یه اس ام اس برای شما ارسال میشود و شما را با خبر میسازد
امین جان من امتحان کردم فیلترینگ فقط روی کلمات ام ام اس هستش و فیلترینگ روی هر بیت فایلها تقریبا غیر ممکن هستش(البته ممکن با هزینه خیلی سنگین)
این سیستم فیلترینگ مشکلات بسیاری داره
2بار من از جزوه امتحانیم عکس گرفتم ام ام اس فرستادم از 7878 اس ام اس اومده برام اما خوب ام ام اسم غیر فعال نشده

AminJoJo
Friday 26 December 2008, 09:26
امین جان من امتحان کردم فیلترینگ فقط روی کلمات ام ام اس هستش و فیلترینگ روی هر بیت فایلها تقریبا غیر ممکن هستش(البته ممکن با هزینه خیلی سنگین)
این سیستم فیلترینگ مشکلات بسیاری داره
2بار من از جزوه امتحانیم عکس گرفتم ام ام اس فرستادم از 7878 اس ام اس اومده برام اما خوب ام ام اسم غیر فعال نشده

اتفاقاً نادر جان من یکی از دوستام عکس ناجور فرستاد یه چند دقیقه بعدش از 7878 اس ام اس اومد و ام ام اسش رو غیر فعال کردن

از این لحاظ من گفتم

حالا دیگه نمیدونم جریانش چجوریه ؟! ............. :179:

nader324
Friday 26 December 2008, 09:33
اتفاقاً نادر جان من یکی از دوستام عکس ناجور فرستاد یه چند دقیقه بعدش از 7878 اس ام اس اومد و ام ام اسش رو غیر فعال کردن

از این لحاظ من گفتم

حالا دیگه نمیدونم جریانش چجوریه ؟! ............. :179:
خوب منم امتحان کردم
همه جورش هم عکس هم فیلم مشکلی پیش نیومد اما عکس معمولی فرستادم برای اس ام اس اومد اما غیر فعال نشد

mohamad-hossin
Saturday 27 December 2008, 07:03
ببخشید حالا که ام ام اس سیم کارت دولتی راه افتاده می شود به سیم دولتی ام ام اس فرستاد یا هنوز امکانش نیست درصورت بودن امکانش هزینش و حجم ارسالیش چقدر است و آیا دولتی هم فیلترینگ دارد؟

mohamad-hossin
Saturday 27 December 2008, 13:29
دوست عزیز من شیراز هستم و سرویسم با گوشی نوکیا ۳۱۱۰ کلاسیک فعال است درضمن کلیه سرویسهای ایرانسل کشوری است و مثل همراه اول نیست البته به غیر از آهنگ پیشواز

M Like Mother
Sunday 28 December 2008, 05:32
یه سوال

البته چند بار پرسیده شده ولی یکبار بطور جامع آقا شهریار لطف کنند جواب بدن

تو e care 3 گزینه هست برای MMS :

MMS OFFER FOR POSTPAID

MMS SERVICE

POSTPAID MMS

اینا هر کدوم کارش چیه؟

اون گزینه ( یا گزینه هایی ) که باید برای فعال شدن MMS ، فعال کنیم کدومه؟

MTNIrancell
Sunday 28 December 2008, 22:00
بهش میگن IMSI
15 رقم داره

حالا اینجا رو داشته باش:

بعد دیگه ...

هان؟ چیه ؟

با عرض پوزش
اونشب وقت نشد کامل تر بگم

در ادامه تعویش IMSI عرش کنم که

یک بخش مهم در تمام اپراتور ها مربوط میشه به HLR
HLR = Home Location Register

وظیفه HLR : یک بانک اطلاعی هستش که مشخصات مشترکین تلفن همراه که اجازه استفاده از شبکه GSM رو دارند ذخیره میکنه.

حالا IMSI که بهتون گفتم توی HLR ما جور دیگه ثبت میشه.

من گفتم تعویض سیم کارت باعث تغییر IMSI میشه و خیلی ها شاید بگن که یعنی شماره عوض میشه؟
نه اینجوری نیست

IMSI در HLR به این صورت ثبت شده: (تمام موارد گفته شده مربوط به MTNIrancell است.
15 رقمی
5 رقم مربوط به شبکه ایرانسل: که اکثریت با آن آشنا هستید. 43235
3 رقم مربوط به منطقه Register شده
7 رقم مربوط به شماره سریال سیم کارت سیم کارت مشترک

وقتی سیم کارت مشترک تعویض میشه ، پس شماره سریال هم عوض میشه ، پس IMSI هم عوض میشه و همینجاست که باعث تغییر و تحولات زیادی در یک سیم کارت میشه.

ShahabSAMSUNG
Sunday 28 December 2008, 22:09
یعنی الا نبه اونایی که مشکل دریافت دارن، پیشنهاد می کنی که بسته بازگشت بخرن؟!

من خودم مشکل دریافت رو دارم
برای خودم mms می فرستم. ارسال میشه ولی برای من، یه لینک بصورت اس ام اس فرستاده میشه

البته تنها مشکل من نیست. خیییییلی از دوستانی که می شناسم این مشکل رو دارن. یعنی نصف کاربرای ایرانسل باید این کار رو انجام بدن؟!

armin_narahat
Sunday 28 December 2008, 22:20
من یک ماه پیش فرم ام ام اس پر کردم و فرستادم امروز با اپراتور ایرانسل تماس گرفتم بهم گفت ام ام اس شما تو سیستم فعال شده اما من اصلا نمتونم ام ام اس بفرستم هر وقت ام ام اس میفرستم بعد از چند دقیقه میگه ارسال نشد دوباره امتحان کنید تورو خدا کمک کنید بهم بگید باید چکار کنم اگه ممکنه تنظیمات دستی برای گوشی k750 برام بنویسید در ضمن من اراک هستم ممکنه برای اراک ام ام اس فعال نشده باشه؟

AminJoJo
Sunday 28 December 2008, 22:45
یه سوال

تو e care 3 گزینه هست برای mms :

mms offer for postpaid

mms service

postpaid mms

اینا هر کدوم کارش چیه؟

اون گزینه ( یا گزینه هایی ) که باید برای فعال شدن mms ، فعال کنیم کدومه؟

با فعال کردن mms offer for postpaid ام ام اس فعال میشه
نیازی به فعال کردن بقیه ی گزینه ها نیست

aliascell
Sunday 28 December 2008, 23:05
آرمين تو دقيقا مثل منى(گوشي زمان پركردن فرم و....) با اين تفاوت كه من تهرانم.
-من اونجور كه متوجه شدم سيستم ايرانسل فقط نوكيا رو گوشي ميدونه و سوني اريكسون رو گوشي نميدونه باور نداري اين پيام رو به 2225 بفرست(به جاي imei شماره سريال گوشي كه با #60#* بدست مياد):
s imei

{اين پيام در شرايط معمولي واست تنظيمات gprs & mms رو ميفرسته ولي در شرايط غير عادي! مثل داشتن sonyEricsson نه!}
[پس نتيجه ميگيريم هر چه زودتر برو اينو بفروش يه "نوكيا" بخر]

ShahabSAMSUNG
Monday 29 December 2008, 17:35
جریان اینه که یه سری از گوشی های سونی اریکسون مشکل ارسال دارن

و یه سری ها هم مشکل دریافت دارن!!
خود من ارسال می کنم ولی هنگام دریافت، بصورت یک اس ام اس (که لینک معرفی می کنه) برام میاد! که البته مشکل دریافت به سیم کارت ربط داره!

MTNIrancell
Monday 29 December 2008, 22:01
یعنی الا نبه اونایی که مشکل دریافت دارن، پیشنهاد می کنی که بسته بازگشت بخرن؟!

من خودم مشکل دریافت رو دارم
برای خودم mms می فرستم. ارسال میشه ولی برای من، یه لینک بصورت اس ام اس فرستاده میشه

البته تنها مشکل من نیست. خیییییلی از دوستانی که می شناسم این مشکل رو دارن. یعنی نصف کاربرای ایرانسل باید این کار رو انجام بدن؟!

نه من امروز کلی تلاش کردیم تا با ساپورت mms ارتباط برقرار کنیم ولی فعلا ً هیچ:254:
کل مشکلات mms ، gprs و rbt رو دادن به من
حالا یه چند روز صبر کنید تا ببینم چی میشه
تعدادتون زیاده وگرنه میگفتم با پیام خصوصی شماره بدید.
ولی فعلا ً دارم پیگیری میکنم و هیچ راه حلی هم نداریم که بتونیم کمکی بکنیم

صبر کنید

MTNIrancell
Monday 29 December 2008, 22:14
یه سوال

تو e care 3 گزینه هست برای MMS :

MMS OFFER FOR POSTPAID

MMS SERVICE

POSTPAID MMS

اینا هر کدوم کارش چیه؟

اون گزینه ( یا گزینه هایی ) که باید برای فعال شدن MMS ، فعال کنیم کدومه؟

Offer فعلا ً هیچی نیست
یه چیزی تو مایه های خدمات اضافه هستش
مثل VMS Offer که میشه باهاش پیامگیر صوتی رو به تماس های دریافت نشده یا همون Who Called ، تغییر داد.

MMS Service برای فعال کردن سرویس MMS استفاده میشه و POSTPAID MMS هم قرار بوده یه نوع تعرفه برای MMS باشه. 1 بار از توی شرکت برای خودم زدم و SMS ائمد که 500 تومن پرداخت میکنم برای 10 تا MMS توی 1 ماه.:211:
من هم کنسلش کردم.

البته این خبر ناخوش آیند رو هم باید بگم که از چند روز دیگه فعال سازی MMS رو از توی eCare برمیدارن.
:20:

MTNIrancell
Monday 29 December 2008, 22:41
من همیشه با offer فعال میکنم

واسه چی میخوان بردارن ؟ :20: :158:

برای همین که با Offer موقتی میتونی کار کنی
و مدارک نباشه تو سیستم Alarm میده
پس کلا ً برش میدارن تا همه مجبور به ارسال مدارک بشن

AminJoJo
Tuesday 30 December 2008, 01:37
پس من که سونی اریکسون k750 دارم چه خاکی تو سرم بریزم ؟یعنی نمیتونم ام ام اس بفرستم؟تورو خدا یکی جواب بده

با ویترین میتونی بفرستی ولی با گوشی نه :190:

البته با گوشی هم میتونی بفرستی ولی به شرط اینکه یا بری نوکیا بخری یا اینک سیم کارت همراه اول (اونم دائمی یا شبه دائمی :189:)

Arman
Tuesday 30 December 2008, 01:39
شاهین جان یک سوال کلی دارم الان مشکلات ایرانسل مثل مشکلات تماس اس ام اس ام ام اس ار بی و تی و سرویس هایی که ناقصه از کجاست از ایرانسل از مخابرات از زیر ساخت از کجاست. نقش ام تی ان چیه فقط یک نام اخه این اپراتور که تازه کار نیست قطعا تو جاهی دیگه هم به چنین مشکلی برخورد کردندچرا کسی جواب درست نمیده و هرکس میخدا توپ رو تو زمین دیگری بندازه.
به نظر من که بخواهیم همه مشکلات رو به پای مخابرات بنویسیم بی انصافی است.البته منکر سنگ اندازی و شیطنت مخابرات نمیشم.
البته این حق رو برای شما قائلم بخاطر مسائل کاری نتونید همه چیز رو اعلام کنید.

ودر آخر بگم اینجا ایران و هیچ چیز عجیب و غریب نیست

GsM
Tuesday 30 December 2008, 02:43
سلام دوستان!
نمیدونم کسی پرسیده یا نه!
من هرچی تو این 1 ماه با چند سیم کارت ایرانسل ثبت نام شده کد ام ام اس میدم!میگه شبکه موقتا قطع می باشد!
آخه واسه چند روز قطع هست؟
با 935 یا 936 هم تست کردم!
میخوام بدونم مشکل از گوشی یا خط ماست یا واقعا ام امس رو تو منطقه شیراز قطع کردند؟!

TempesT
Tuesday 30 December 2008, 21:14
گزینه ی فعالسازی ام ام اس از صفحه E-Care حذف شده ... یعنی دیگه امکان فعالسازی ام ام اس از سایت E-Care وجود نداره .

فقط این وسط مونده مشکل ارسال و دریافت گوشیهای سونی اریکسون ... کی میخواد حل بشه ؟ !

ranaactive
Tuesday 30 December 2008, 21:59
خود من ارسال می کنم ولی هنگام دریافت، بصورت یک اس ام اس (که لینک معرفی می کنه) برام میاد! که البته مشکل دریافت به سیم کارت ربط داره!

آها واسه این مشکل چیکار میشه کرد؟؟v3i هم لینک دانلود میاد واسش:179:

MTNIrancell
Tuesday 30 December 2008, 22:17
شاهین جان یک سوال کلی دارم الان مشکلات ایرانسل مثل مشکلات تماس اس ام اس ام ام اس ار بی و تی و سرویس هایی که ناقصه از کجاست از ایرانسل از مخابرات از زیر ساخت از کجاست. نقش ام تی ان چیه فقط یک نام اخه این اپراتور که تازه کار نیست قطعا تو جاهی دیگه هم به چنین مشکلی برخورد کردندچرا کسی جواب درست نمیده و هرکس میخدا توپ رو تو زمین دیگری بندازه.
به نظر من که بخواهیم همه مشکلات رو به پای مخابرات بنویسیم بی انصافی است.البته منکر سنگ اندازی و شیطنت مخابرات نمیشم.
البته این حق رو برای شما قائلم بخاطر مسائل کاری نتونید همه چیز رو اعلام کنید.

ودر آخر بگم اینجا ایران و هیچ چیز عجیب و غریب نیست

تماس که 100% کار مخابراته تا آخرش رو بخون
چون بعد از ظهر ها که خطوط مخابرات شلوغ میشه ، میان از فیبر نوری که به ایرانسل داده استفاده میکنه. (تا آخرش رو بخون)
sms هم که مشکلی نداره
من دارم روزی حداقل 500 تا sms میزنم حالا تو شهرهای دیگه نمیدونم ولی تو همون اصفان هم که مهدیار دهن ما رو سرویس کرده
rbt هم که کلا ً دست خودمه و هیچ مشکلی توش نمیبینیم. به جز چند تا مورد که مربوط میشه به 2 - 3 روز پیش که برای بعشی ها الکی فعال شد .و500 تومن ازشون کسز شد

mms رو قبول دارم که اصلاً خوب ساپورت نمیکنن - انداختن گردن من بدون هیچ پشتوانه و پروسه درستی. هر روز هم بد تر از دیروز. گوشی خودم درست بود ولی الان مشکل دریافت داره و فقط لینک میگیره. K770

gprs هم مشکلی نداره.

در کل داره خوب میشه.
زیاد حرص نخورید. :211:

MTNIrancell
Tuesday 30 December 2008, 22:19
سلام دوستان!
نمیدونم کسی پرسیده یا نه!
من هرچی تو این 1 ماه با چند سیم کارت ایرانسل ثبت نام شده کد ام ام اس میدم!میگه شبکه موقتا قطع می باشد!
آخه واسه چند روز قطع هست؟
با 935 یا 936 هم تست کردم!
میخوام بدونم مشکل از گوشی یا خط ماست یا واقعا ام امس رو تو منطقه شیراز قطع کردند؟!

مشکل از شبکه هستش
این مشکل قدیمیه

sina08
Wednesday 31 December 2008, 08:27
میگن یه برنامه هست که میشه با اون mms ارسال کرد.(برای سونی اریکسون البته)گمونم pc suite 3, 4 باشه یه برنامه هم خودم پیدا کردم بنام mobiledit که با اینم میشه فرستاد ولی من تا حال موفق نشدم ولی یادمه یکی از دوستان تونسته بود..اگه میشه بیاین بگین چه جوریاست ما هم یاد بگیریم

aliascell
Wednesday 31 December 2008, 08:54
بيخيال جان، mms ايرانسل فقط رو گوشيهاى نوكيا كار ميكنه پس الكي زور نزن من در اين مورد افشاگرى! شده ايرانسل با نوكيا و همراه آخر در اين مورد قرارداد بسته البته با نوكيا محتملتره چون اولا فقط تو تبليغات نوكيا اگه ديده باشيد زير گوشى، سيم ايرانسل بود
-
همراه اولم به غير از تهران تو شهرهايى كه gprsش فعاله و نه فقط به خاطر mms به ٣ دليل:تازگيها ايرانسل عمدي شبكش قطع ميشه(به گفته دوستان) 2-سيم همراه اول ارزون شده 3-شريكاي ايرانى همراه آخر، شبه دولتين

Captain
Wednesday 31 December 2008, 23:55
من حدود 2 ماه است که فرم را در مغازه پر کردم ولی هنوز خبری نیست نه اس ام اسی نه چیزی به نظر شما بازم باید صبر کنم(قابل توجه بچه های اصفهانی فرم در در مغازه ی اول خیابان فردوسی پر کردم(خدمات مشترکین) کسی اونجا پر کرده و به نتیجه رسیده باشد)

بهترین و سریع ترین راه حل برای اینکه مطمئن بشید فرمتون در اسرع وقت به دفتر مرکزی میرسه اینه که به ساختمون مرکزی ایرانسل(دروازه تهران) مراجعه کنید و از اون جا فرم ارسال بشه.

:96:

nikan
Thursday 1 January 2009, 07:58
حالا چیزی که استخون آدمو میسوزونه اینکه ایرانسل تو این لینکی که آموزش ارسال MMS داده 2 گوشی رو معرفی کرده

Sony Ericsson W810i

Nokia N72

اینم لینک:
http://www.irancell.ir/Webfiles/files/download/mms_help/index.htm

پس چرا W810 کار نمیکنه :254:

p30ex2
Thursday 1 January 2009, 08:04
یه برچسپی هست که شماره روش نوشته اگه دو سه بار ارسال کن اون برچسپ رو ندارم چیکار کنم من فکس کردم بازم فعال نشده
این ایرانسل هم دیگه شورشو در اورده

nikan
Thursday 1 January 2009, 12:27
یه برچسپی هست که شماره روش نوشته اگه دو سه بار ارسال کن اون برچسپ رو ندارم چیکار کنم من فکس کردم بازم فعال نشده
این ایرانسل هم دیگه شورشو در اورده

من بهترينو سريعترين كارو كردم!
فرم PDF رو به فايل JPG تبديل كردم بعد با فتوشاپ شروع به پر كردنش كردم جالب اينجاست امضا رو هم با ماوس زدم!
درضمن نيازي به مهر نمايندگي نيست..
به طور خلاصه: فاصله شما با ام ام اس= فاصله شما با رايانه

ايميل مربوط به ارسال MMS:
cs@mtnirancell.ir
3روزه جواب داد!

SintaX
Thursday 1 January 2009, 14:35
قابل توجه همه دوستان: نمایندگی رسمی ایرانسل نباید هیچ هزینه ای بابت دادن فرم ام ام اس به شما یا فکس کردنش از شما بگیره، اگه هزینه ازتون گرفت، شماره مبایل شرکتی اون نماینده با آدرس کامل نمایندگی و اسم شخص رو بگیرید و زنگ بزنید 135 شکایت کنید و مطمعن باشید حتماً پیگیری میشه.
تعداد فرم های ام ام اس هم مثل فرم هایه مدارک شناسایی خیلی زیاده(کاش عکس میگرفتم!) مخصوصاً فرم هایه مشکل دار هم اونجا زیاد پیدا میشه که مار بچه ها رو خیلی کند میکنه، کسایی که فرم فرستادن و بعد از 15 روز فرمشون نرسیده دوباره فرم رو بفرستن.
p30ex2 (http://www.iranops.com/members/p30ex2/) اگه برچسب نداری شماره ایرانسلت رو خوش خط به جاش بنویس
اگه خودتون فکس دارید هم میتونین خودتون فکس کنید و نیازی به مهر نمایندگی نیست، اپراتور ها اونجا نمیگن ولی شما اگه فرم رو ایمیل کنید سریع تر میرسه و دیگه احتیاج به اسکن و ... نداره.
برایه اینکه بفهمید حجم و سایز فایل ارسالی چه قدر باید باشه به تاپیک: http://www.iranops.com/forum-13/thread-1950
مراجعه کنید

Bikhial
Thursday 1 January 2009, 15:36
من بهترينو سريعترين كارو كردم!
فرم pdf رو به فايل jpg تبديل كردم بعد با فتوشاپ شروع به پر كردنش كردم جالب اينجاست امضا رو هم با ماوس زدم!
درضمن نيازي به مهر نمايندگي نيست..
به طور خلاصه: فاصله شما با ام ام اس= فاصله شما با رايانه

ايميل مربوط به ارسال mms:
cs@mtnirancell.ir
3روزه جواب داد!

یعنی دیگه نیازی به ارسال کپی شناسنامه نیست؟؟؟
یا اگه هست,با این روشی که شما گفتی چطوری با ید کپی شناسنامه رو ارسال کنیم؟؟

M Like Mother
Thursday 1 January 2009, 16:38
من از دیروز نمی تونم mms بدم ( تو تهران)

بچه های دیگه این مشکل رو دارن یا نه

در ضمن من فرمهام رسیده بود اما از e care فعال کرده بودم.

ramin_S
Thursday 1 January 2009, 17:02
نمی دونم این سوال مطرح شده یا نه.چون نمی تونستم 31 صفحه رو بخونم.
من الان mms همراه اولم بدون هیچ مشکلی کار می کنه.
می خواستم بدونم از همراه اول به ایرانسل می شه mms داد؟ یا برعکس؟؟؟

nikan
Thursday 1 January 2009, 17:06
یعنی دیگه نیازی به ارسال کپی شناسنامه نیست؟؟؟
یا اگه هست,با این روشی که شما گفتی چطوری با ید کپی شناسنامه رو ارسال کنیم؟؟

اگه قبلا ثبت نامو تكميل كرديد نيازي به ارسال مدارك نيست.
ولي يادتون نره بايد فرم حتما تو ايميل Attach شده باشه

درضمن سعي ميكنم تا امشب فرم jpg شده رو تا امشب واستون تو سايت قرار بدم

AminJoJo
Thursday 1 January 2009, 18:08
اینم فرم jpg فعالسازیه ام ام اس

من الان میخوام ایمیل کنم
خبرشو بهتون میدم

shamabady
Thursday 1 January 2009, 18:46
ولی من اون اوایل با ایمیل فرستادم بعد چند روز تو جوابش اومد که یا پست کنید یا بدید نمایندگی یا فکس کنید با ایمیل نمیشه
دیگه نمیدونم شایدم طرف حس نداشته کار راه بندازه ما رو پیچونده یام که اصلا نمیشده
شما تست کن نتیجه رو اعلام کن

M Like Mother
Thursday 1 January 2009, 19:08
نمی دونم این سوال مطرح شده یا نه.چون نمی تونستم 31 صفحه رو بخونم.
من الان mms همراه اولم بدون هیچ مشکلی کار می کنه.
می خواستم بدونم از همراه اول به ایرانسل می شه mms داد؟ یا برعکس؟؟؟

خب ، کاری نداره امتحان کن.

ولی من اون اوایل با ایمیل فرستادم بعد چند روز تو جوابش اومد که یا پست کنید یا بدید نمایندگی یا فکس کنید با ایمیل نمیشه
دیگه نمیدونم شایدم طرف حس نداشته کار راه بندازه ما رو پیچونده یام که اصلا نمیشده

من طبق فرمایش آقا شهریار فرم رو با ایمیل فرستادم ( اوایل دیماه ) بعد از یک هفته رسید.
بعد فرم پیگیری پر کردند بعد از یکی دو روز روز وصل شد.

پس میشه . به همین راحتی

nikan
Thursday 1 January 2009, 19:17
اینم فرمی که گفتم آمادش میکنم

http://nikan.parsaspace.com/All%20others/001/MMS.jpg

با عرض پوزش یکی از دوستان قبلا زحمتشو کشیده بودن مرسی امین جان

راستی یکی از اعضا پیام داده چون پستام 10 تا نیست نتونستم جوابشو بدم اگه پیاممو خوندی ایمیلتو برام بفرست :)

nikan
Thursday 1 January 2009, 19:23

واسه من خوب جواب داد اینم ایمیل از طرف ایرانسل:

با سلام و احترام

مشترک گرامی

قابل ذکر است که برای ثبت مدرک خود در سیستم می توانید فرم ثبت نام MMS را با درج صحیح و خوانای اطلاعات ضروری موجود در فرم ، شماره تماس ثابت و امضا تکمیل نموده و به شماره 09630 ارسال نمایید.

همچنين مي توانيد اين فرم را براي ما به همبن آدرس (Customer Service ) ايميل نماييد

باتشکر

با سلام و احترام

مشترک گرامی

کپی شناسنامه شما در سیستم ثبت شده است و نیازی به ارسال مجدد مدارک نمی باشد.

برای ثبت مدرک خود در سیستم می توانید فرم ثبت نام MMS را با درج صحیح و خوانای اطلاعات ضروری موجود در فرم ، شماره تماس ثابت و امضا تکمیل نموده و ایمیل نمایید

باتشکر

ولی چون گوشیم w810 هستش نتوستم MMS بفرستم فکر کردم احتمالا فرم منو شیفت دلیت کردن :179: یه ایمیل دیگه زدم جواب بعدی این بود:

با سلام و احترام

مشترک گرامی

در حال حاضر فرم فعال سازی سرویس MMS سیم کارت شما در سیستم موجود است . در صورتی که تنظیمات MMS را در گوشی انجام داده اید اما قادر به استفاده از این سرویس نمی باشید در ادامه همین ایمیل با ما در ارتباط بوده و اطلاعات ذيل را در ادامه همين ايميل براي ما ارسال نماييد تا مشکل شما به طور کامل بررسی شود.

1- نام و نام خانوادگي

2- شماره شناسنامه

3- ادرس و پلاك دقيق منزل

4- ذکر دقیق مشکل (در هنگام استفاده از این سرویس چه پیغام خطایی دریافت می نمایید؟)

5- شماره سریال سیم کارت ( کیت نامبر: شماره 9 رقمی روی قاب زرد رنگ سیم کارت و یا پشت خود سیم کارت )

6- شماره تماس ثابت

در صورت تمايل و جهت حل مشكل خود مي توانيد با شماره 140 از طريق خطوط ايرانسل و يا 09351400000 از ساير خطوط تماس حاصل فرماييد تا همكاران ما در اين مركز شما را راهنمايي نمايند.
باتشکر

و در آخر ما جواب این ایمیل را دادیم اون ها هم موندن چرا سونی اریکسون گیج میزنه :254:

AminJoJo
Thursday 1 January 2009, 20:28
امین به چه آدرس ایمیلی بفرستیمش؟

به این آدرس ایمیل کنید :
cs@mtnirancell.ir

nikan
Thursday 1 January 2009, 22:31
nikan جان چند روز طول کشید تا ام ام است فعال شد ؟

3 روز همش... ولی خوب اگه 3 روز بیشتر شد هر روز یه ایمیل بزنید چیزی که مفت ایمیله :286:

M Like Mother
Friday 2 January 2009, 06:10
آقا محمد فقط باید فرم رو بفرستیم یا کپی مدرک شناسایی هم لازمه ؟

من فقط فرم فرستادم. ( چون از قبل ثب نامم تکمیل بود)
اما 7 روزی طول کشید تا رسید.

Tehranshahr
Friday 2 January 2009, 13:02
من دیروز فرم رو + کپی شناسنامه میل کردم الان این جواب برام اومده:

با سلام و احترام

مشترک گرامی

مدرک شناسایی شما جهت تکمیل ثبت نام به قسمت مربوطه ارجاع داده شد.

باتشکر

پ.ن: ecare چرا ترکیده!؟

Bikhial
Friday 2 January 2009, 15:15
منم همینو گفتم.از وقتی mms راه افتاد من بدون هیچ مشکلی میفرستادم فقط2 روز میشه که نمیتونم بفرستم.دلیلشم نمیدونم!!!!!!

اگه از طريق e-care
فعال كرده باشي،
كه 2 روزه واسه اونايي كه از اين طريق فعال كردن،
غير فعال شده!
واسه منم همينطور شده

Tehranshahr
Friday 2 January 2009, 18:06
فکر کنم به خاطره فرم نباشه اگه قبلا mms ست کار می کرده الان کار می کنه
احتمالا اشکال از خود ایرانسل

به خاطر فرمه

من قبلا فرم نفرستاده بودم

الان هم فقط 1 گزینه MMS تو ecare هست که اونم غیر فعاله

behnamspeed
Saturday 3 January 2009, 13:15
من 2 روزه که فرم رو ایمیل کرم ولی هنوز که هنوزه هیچ خبری نشده :190:

من قبلا mms ام کار می کرده الان نزدیک به یک هفتس mms که می زنم resend میشه باید چه کار کنم تا درست شه ؟؟

shamabady
Saturday 3 January 2009, 13:19
جدیدا ایمیل ها رو یک مقدار دیر جواب میدن گاهی یک هفته طول میکشه 2 روز که چیزی نیست
اون اوایل یادم جواب ایمیل ها به روز نمیکشید داده میشد

dj_mm
Saturday 3 January 2009, 13:34
من قبلا mms ام کار می کرده الان نزدیک به یک هفتس mms که می زنم resend میشه باید چه کار کنم تا درست شه ؟؟

منم همین مشکلو دارم زنگ زدم 130 گفت مدارکتون رسیده ولی رد شده!!!!گفت دوباره مدارکو بفرست!!!!

من از اولین روزای فعال شدن mms مدارکمو فرستاده بودم و بدون هیچ مشکلی برام فعال بود.بالاخره نفهمیدم

چی شده؟؟!!!

Vahooli
Saturday 3 January 2009, 16:12
دوستان برای تست شبکه سریعا کسانی که mms رو به صورت لینک می گیرند شمارشون رو برای من پیام خصوصی بکنن . نیاز به یک شماره دائمی و یک شماره اعتباری هست .

picaro236
Saturday 3 January 2009, 16:24
من حدود 1 ماه قبل ميتونستم ام ام اس ارسال كنم. اما الان نزديك 40 روزي ميشه كه هر وقت ارسال ميكنم به تهخير ميندازه اخر سرم fail ميد. فرمم دستشون رسيده. تنظيماتم رو گوشيم دارم.گوشيمم نوكيا ان 95 هستش. با همين گوشي نزديك 10 روز تونستم ارسال كنم.بعد اون ديگه............ (حتي گفتم شايد ايراد از گوشيم باشه رو گوشي هاي ديگه هم امتحان كردم باز جواب نداد.)الان ميشه گفت 10 روزي ميشه كه زنگيدم 140 برامم فرم باز كردن بررسي كنن هنوز جوابي ندادن بهم.(البته اين باره سوم هست فرم باز كردن ولي مشكلم حل نشده تا به حال) خلاصه موندم تو كف ام ام اس. كسي ميتونه كمك كنه؟؟؟؟

AminJoJo
Saturday 3 January 2009, 17:20
به احتمال زیاد چون در عرض 1 هفته ی اخیر ام ام اس اکثر سیم کارتها قطع شده مشکل از ایرانسل هستش

منظور من ام ام اسایی که با ارسال فرم وصل بودن و الان قطع شدن

آخه ام ام اسایی که بصورت غیر قانونی (e-care) وصل بودن بالاخره یه روزی قطع میشدند حالا امروز نه فردا !

mohamad-hossin
Saturday 3 January 2009, 19:44
سرویس ام ام اس یکی ازشماره ها با وجود ارسال مدارک خود و وصل بودن تا چند روزخودبه خود قطع شده (درضمن ارسال ام ام اس هایم بین دوشماره بوده و گوشیم نوکیا۳۱۱۰ کلاسیک بوده ) یکی از شماره هایم به سختی ارسال می کنه کسی علت کندی این چند روز اخیرgprs ‎ وmms را نمی داند

Tehranshahr
Saturday 3 January 2009, 20:30
هرکی میخواد ببینه MMS اش فعاله یا نه از ecare چک کنه
اگه PREPAID MMS فعال باشه یعنی وصله.

Vahooli
Saturday 3 January 2009, 20:45
مشکل لینکی وجود نداشت ؟

MTNIrancell
Saturday 3 January 2009, 21:01
مشکل لینکی وجود نداشت ؟

:64:
چه جالب
هیچکس مشکل نداره.
الهی شکر.
:286:

ShahabSAMSUNG
Saturday 3 January 2009, 22:24
من مشکل لینک داشتم که شاهین جوووووون درستش کرد.
ولی بازم می شناسم افرادی رو که این مشکل رو دارن.

behnamspeed
Saturday 3 January 2009, 22:37
هرکی میخواد ببینه MMS اش فعاله یا نه از ecare چک کنه
اگه PREPAID MMS فعال باشه یعنی وصله.
ماله یکی از دوستام توی ecare اش prepaid mms فعاله ولی نمی تونه mms بده resend میشه

AminJoJo
Saturday 3 January 2009, 22:38
ماله یکی از دوستام توی ecare اش prepaid mms فعاله ولی نمی تونه mms بده resend میشه

گوشی دوستت چیه ؟

اگه سونی اریکسونه که همینطوریه
اگرم نوکیاست یا مدلهای دیگه مدلش رو بگو تا دوستان راهنمایی کنند

behnamspeed
Saturday 3 January 2009, 22:43
گوشی دوستت چیه ؟

اگه سونی اریکسونه که همینطوریه
اگرم نوکیاست یا مدلهای دیگه مدلش رو بگو تا دوستان راهنمایی کنند

Nokia N72

shamabady
Saturday 3 January 2009, 22:58
Nokia N72

n72 نباید مشکل داشته باشه
شاید تنظیماتش مشکل دراه
تنظیمات رو دوباره بگیرید درست نشد دیگه مشکل از خطه

SaMiR
Saturday 3 January 2009, 23:26
Mms خط من چند روزه که غیر فعال شده ! زنگ زدم 140 گفت مگه براتون sms نیومد که غیر فعال میشه ! گفتم چرا باید غیر فعال بشه گفت نمی دونم براتون فرم پیگیری پر می کنم !

behnamspeed
Saturday 3 January 2009, 23:36
Mms خط من چند روزه که غیر فعال شده ! زنگ زدم 140 گفت مگه براتون sms نیومد که غیر فعال میشه ! گفتم چرا باید غیر فعال بشه گفت نمی دونم براتون فرم پیگیری پر می کنم !

یکی از این بچه ها نمی تونه بیاد بگه چی بلا یی سر mms اومده
ایرانسل می خواد چه کار کنه بخدا من گیج شدم
یکی میگه باید فرم کنی
یکی میگه باید توی ecare فعال باشه
یکی میگه فرم پر کرده داده ایرانسل درست نشده
یکی دیگه میگه زنگ زدم 140 اپراتور گفته mms قطع
بیشتر دوستایه من توی شهر های دیگه ام همین مشکل و دارن mms resend میمونه
یه نفر یه جواب درست بده که چکار کنیم mms tuhg fai و بتونیم مثل قدیم mms بدیم
با تشکر

AminJoJo
Saturday 3 January 2009, 23:42
یکی از این بچه ها نمی تونه بیاد بگه چی بلا یی سر mms اومده
ایرانسل می خواد چه کار کنه بخدا من گیج شدم
یکی میگه باید فرم کنی
یکی میگه باید توی ecare فعال باشه
یکی میگه فرم پر کرده داده ایرانسل درست نشده
یکی دیگه میگه زنگ زدم 140 اپراتور گفته mms قطع
بیشتر دوستایه من توی شهر های دیگه ام همین مشکل و دارن mms resend میمونه
یه نفر یه جواب درست بده که چکار کنیم mms tuhg fai و بتونیم مثل قدیم mms بدیم
با تشکر

mms اکثر خطها توی این چند روز اخیر قطع شده

اگه فرم فعالسازی فرستادی و بازم ام ام است غیر فعاله یه زنگ بزن به 140 تا واست فرم پیگیری پر کنند

اگرم که با e-care فعال کردی که هیچی دنبالش نباش ، یه فرم پر کن بفرست

behnamspeed
Saturday 3 January 2009, 23:47
mms اکثر خطها توی این چند روز اخیر قطع شده

اگه فرم فعالسازی فرستادی و بازم ام ام است غیر فعاله یه زنگ بزن به 140 تا واست فرم پیگیری پر کنند

اگرم که با e-care فعال کردی که هیچی دنبالش نباش ، یه فرم پر کن بفرست

من خطم دائمی یه باید به 130 زنگ بزنم ؟
و دوستم که خطش اعتباریه به 140 ؟
هر دومون فرم پر کردیم
یعنی زنگ بزنیم فرم پیگیری پر کنن درست میشه ؟؟؟
یا هنوز باید سماق بمکیم

AminJoJo
Saturday 3 January 2009, 23:54
من خطم دائمی یه باید به 130 زنگ بزنم ؟
و دوستم که خطش اعتباریه به 140 ؟
هر دومون فرم پر کردیم
یعنی زنگ بزنیم فرم پیگیری پر کنن درست میشه ؟؟؟
یا هنوز باید سماق بمکیم

خط دائمی به 130 زنگ بزن
و خط اعتباری به 140

جریان رو بهش بگو
بعد بهت میگه که فرمت رسیده یا نه :179:
اگه رسیده که واست فرم پیگیری پر میکنه و به احتمال زیاد تا 48 ساعت بعد پیگیری میشه

اگرم فرمت نرسیده باشه که یکبار دیگه بفرست
فکس کن یا ایمیل

خودشون نمیگن ایمیل کن تو هم هیچ حرفی از ایمیل نزن

behnamspeed
Sunday 4 January 2009, 00:02
خط دائمی به 130 زنگ بزن
و خط اعتباری به 140

جریان رو بهش بگو
بعد بهت میگه که فرمت رسیده یا نه :179:
اگه رسیده که واست فرم پیگیری پر میکنه و به احتمال زیاد تا 48 ساعت بعد پیگیری میشه

اگرم فرمت نرسیده باشه که یکبار دیگه بفرست
فکس کن یا ایمیل

خودشون نمیگن ایمیل کن تو هم هیچ حرفی از ایمیل نزن
من و دوستم خیلی وقت پیش فرم هارو از طریق نمایندگی ایرانسل فرستادیم
برای من خبری نشد من دیروز فرم و ایمیل کردم با کپی شناسنامه
ولی برای دوستم توی ecare ش prepaid mms فعاله
هر کدوم مون باید چه کار کنیم ؟؟؟

AminJoJo
Sunday 4 January 2009, 00:13
من و دوستم خیلی وقت پیش فرم هارو از طریق نمایندگی ایرانسل فرستادیم
برای من خبری نشد من دیروز فرم و ایمیل کردم با کپی شناسنامه
ولی برای دوستم توی ecare ش prepaid mms فعاله
هر کدوم مون باید چه کار کنیم ؟؟؟

خودت اگه نمیتونی بفرستی یه زنگ بزن به 130 پیگیری کن

دوستتم اگه با توجه به اینکه توی e-care زده فعال بازم نمیتونه بفرسته اونم یه زنگ بزنه به 140

اونا بیشتر اطلاعات دارند که آیا ام ام اس شما فعاله یا نه
آیا فرمتون رسیده یا نه

راهنماییتون میکنن
فرم پیگیری هم اگه لازم باشه واستون پر میکنن

Tehranshahr
Sunday 4 January 2009, 00:24

شاید مشکل از گوشی باشه

بره از توی ویترین تست کنه و یک MMS بفرسته.

اگه فعال نباشه توی بخش گزارش ارسال میزنه: Service denied, sender barred

behnamspeed
Sunday 4 January 2009, 01:09
شاید مشکل از گوشی باشه

بره از توی ویترین تست کنه و یک MMS بفرسته.

اینم دو تا عکس که همین الان گرفتم
ماله خطه دوستمه که اعتباریه یکیش ماله ecare که prepidesh فعاله
و دومیشم ماله ویترینه که error servis barid dade
http://www.4shared.com/file/78791656/50e0dd65/text.html
http://www.4shared.com/file/78791736/77810d4/text2.html
می تونید کمک کنید که مشکل از کجاست و باید چه کار کنم

GsM
Sunday 4 January 2009, 01:15
شیراز مشکلی نداره اگه مشکلی هست یا از ثبت نام یا گوشی.

اخه من با 15 گوشی کارکرده که تو ویترین داشتم و 4 تا آک..تست کردم!
حتی با 3خط 935*936*937 که همه خیلی وقته فرم ارسال شده!
مشکل من اینجاست!وقتی کد درخواست میدیم..
میگه شبکه برای مدتی قطع می باشد!

الان به نظر شما باز مشکل از ماست؟

Vahooli
Sunday 4 January 2009, 01:28
شما تنظیمات رو دستی وارد کن اون کدها معمولا همین ارور رو میدن !

nikan
Sunday 4 January 2009, 10:07
سرویس ام ام اس یکی ازشماره ها با وجود ارسال مدارک خود و وصل بودن تا چند روزخودبه خود قطع شده (درضمن ارسال ام ام اس هایم بین دوشماره بوده و گوشیم نوکیا۳۱۱۰ کلاسیک بوده ) یکی از شماره هایم به سختی ارسال می کنه کسی علت کندی این چند روز اخیرgprs ‎ وmms را نمی داند

علت:
در حال حاضر فقط یک MMS center در شبکه ایرانسل آنهم نصفه و نیمه فعال است و همانطور که در بالا اشاره شد به خاطر فیلتریگ، کار ارسال با تاخیر و پردازش زیادی صورت می گیرد! بنابر این می توان به نوعی به ناحیه و شلوغی لینکهای GPRS و ترافیک ربط داد!

behnamspeed
Sunday 4 January 2009, 11:21
علت:
در حال حاضر فقط یک MMS center در شبکه ایرانسل آنهم نصفه و نیمه فعال است و همانطور که در بالا اشاره شد به خاطر فیلتریگ، کار ارسال با تاخیر و پردازش زیادی صورت می گیرد! بنابر این می توان به نوعی به ناحیه و شلوغی لینکهای GPRS و ترافیک ربط داد!

پس یعنی حالا حالا ها mms قطع
پس ربطی به فرم و ecare نداره

Vahooli
Sunday 4 January 2009, 13:43
چرا ربط داره ! شما فرم رو درست کن ام ام اس هم درست میشه !

Handoff
Sunday 4 January 2009, 18:17
شاید مشکل از گوشی باشه

بره از توی ویترین تست کنه و یک mms بفرسته.

برای من که سرویسم فعال نیست ولی از توی ویترین راحت mms میفرستم !!

من مدارکم رو یه بار با پست فرستادم(نزدیک دو ماه پیش) و یه بار هم توی نمایشگاه تلکام دادم به مهرداد خان . ولی خبری نشد . ( مهرداد چیکار کردی مدارکو ؟! لابد جوابت اینه :306: )

البته با این جریانی که گوشی های سونی اریکسون دارند، خیلی برام مهم نیست که فعال بشه .

راستی اینم بگم که از توی ویترین خیلی راحت میفرستم و یه دفعه که با گوشی خودم امتحان کردم بعد از چند ثانیه mms اومد. با حجم بالا هم راحت میفرستم و طرف هم دریافت میکنه.

یه اتفاق جالب هم این که به یه شماره 937 نمیتونستم mms بدم . یعنی پیغام میداد که پیام شما در نوبت ارسال قرار دارد ولی توی گزارشات اصلا خبری ازش نبود. چند بار هم امتحان کردم !

mohamad-hossin
Sunday 4 January 2009, 19:47
سرویس ام ام اس به تازگی علاوه بر اینکه روی بعضی گوشیها جواب نمی دهد روی بعضی سیم کارتهایم جواب نمی دهد من یکی ازسیم کارتهایم تا هفته گذشته وصل بود ولی حالا قطع شده در ضمن مشکل از گوشیم نیست چون به تازگی گوشی نوکیا ۳۱۱۰ کلاسیک خریدم درضمن یک سیم کارت دیگر ام ام اسش وصل است هر دو تعهد داده و هر دو مدارک رسیده و ام ام اسهایم مطابق تعهد است اپراتورهای عزیز مشکل واقعا چیه؟

behnamspeed
Monday 5 January 2009, 01:31
من فرم و کپی شناسنام مو ایمیل کردم جواب ایمیلمم اومد که بهسیستم ارجاع شد
حالا باید من چه کارایی دیگه ای بکنم ؟؟؟ یا چه مراحلی دیگه ای رو انجام بدم

فعلا منتظر باشید .

منتظر یه ایمیل دیگه
منتظره چی باشم

منتظر فعال شدنش .
چطور بفهمم فعال شده
منتظر بمونم از ایرانسل برای sms بیاد
منتظر بشم برای از ایرانسل ایمیل بیاد
خودم باید تست کنم که mms ام فعال شده
کدوما ؟؟
شما بگید ؟؟

Vahooli
Monday 5 January 2009, 01:44
فعلا منتظر باشید .

منتظر فعال شدنش .

AminJoJo
Monday 5 January 2009, 04:06
چطور بفهمم فعال شده
منتظر بمونم از ایرانسل برای sms بیاد
منتظر بشم برای از ایرانسل ایمیل بیاد
خودم باید تست کنم که mms ام فعال شده
کدوما ؟؟
شما بگید ؟؟

سه راه هست که میتونی بفهمی ام ام است فعال شده یا نه :

راه اول : از توی e-care تست کنی
اگه MMS SERVICE (واسه ی دائمی ها) و PREPAID MMS (واسه ی اعتباری ها ) فعال بود معلوم میشه که ام ام است فعاله 

راه دوم : از طریق گوشی خودت تست کنی

راه سوم : اگه گوشیت نمی تونست ام ام اس ارسال کنه از طریق ویترین تست کن

ولی من راه دوم و سوم رو ترجیح میدم

موفق باشی

Bikhial
Monday 5 January 2009, 12:04
سه راه هست که میتونی بفهمی ام ام است فعال شده یا نه :

راه اول : از توی e-care تست کنی
اگه MMS SERVICE (واسه ی دائمی ها) و PREPAID MMS (واسه ی اعتباری ها ) فعال بود معلوم میشه که ام ام است فعاله 

راه اول فكر نكنم واسه همه درست باشه چون من تو e-careگزينه ي
prepaid mms فعاله ولي نه از طريق گوشي و نه از طريق ويترين نميتونم ام ام اس بفرستم،

Bikhial
Monday 5 January 2009, 15:28
دوستمم دقیقا همین مشکل و داره
به نظرت مشکل از خود ایرانسل نیست
چون من و دوستم قبلا راحت mms می دادیمم،

تفاوت من با دوست شما اینه که من هیچ فرمی پر نکردم:4:
یعنی از طریق e-care فعال کرده بودم که الانم قطع شد,
خوب اگه فرم رسیده دستشون یه زنگ بزن 140 پیگیری کن

M Like Mother
Monday 5 January 2009, 17:14
راهش اینه که زنگ بزنید 140 ببینید فرم رسیده یا نه؟

اگه رسیده بود همون موقع یه فرم پیگیری پر می کنند و تا 48 ساعت دیگه فعاله. این چیزی بود که خودم برای یه سیمکارت تست کردم

اما اگه فرم نرسیده بود که خودتون می دونید باید چکار کنید!!

ranaactive
Monday 5 January 2009, 23:01
یکی به من جواب بده من از دفتر خدمات ارتباطی فرم فرستادم فکس کردم به 2 تا ایمیل ایرانسل فرم فرستادم از طریق سایت قسمت نظر سنجی در باره ی سایت لینک اپلود فرم دادم ولی هنوز فعال نشده چیکار کنم؟ ادرس خونه رئیس ایرانسل دارید برم اونجا تحویلش بدم

آقا یه کم کوچیکتر بنویسید چشمون در اومد.با همون ایمیل هم که فرستادن واسه بعضیا 3-4 روز طول کشیده تا فعال بشه.بهترین راه همون ایمیله ایمیل بفرستین منتظر بمونید.من ایمیل فرستادم فرداش وصل شد با گوشی نوکیا 2تا فرستادم حالشو بردم:دی

mms من دو سه روزه غیر فعال شده
من قبلاً از طریق حساب اینترنتی فعال کرده بودم
الانم هرکاری می کنم فعال نمیشه

یه کم تاپیک رو مرور میکردین بعد پست میدادین.با کنترل حساب اصلا نمیشه فعال کرد.از اول هم گیر داشت الآن کلا ورداشتن.ام ام اس هم مشکل پیدا کرده واسه بعضیا قطعه

پستای اضافی اینجا خیلی زیاد شده...پاک سازی میشه.کلیه دوستان و مدیران و همکاران که پستشون پاک میشه به بزرگیشون ببخشن

behnamspeed
Tuesday 6 January 2009, 01:14
آقا یه کم کوچیکتر بنویسید چشمون در اومد.با همون ایمیل هم که فرستادن واسه بعضیا 3-4 روز طول کشیده تا فعال بشه.بهترین راه همون ایمیله ایمیل بفرستین منتظر بمونید.من ایمیل فرستادم فرداش وصل شد با گوشی نوکیا 2تا فرستادم حالشو بردم:دی

یه کم تاپیک رو مرور میکردین بعد پست میدادین.با کنترل حساب اصلا نمیشه فعال کرد.از اول هم گیر داشت الآن کلا ورداشتن.ام ام اس هم مشکل پیدا کرده واسه بعضیا قطعه

پستای اضافی اینجا خیلی زیاد شده...پاک سازی میشه.کلیه دوستان و مدیران و همکاران که پستشون پاک میشه به بزرگیشون ببخشن

پس چرا برای دوستم که فرم فرستاده و توی ecare ش mms prepaid فعاله هنوز نمی تونه mms بده گوشیشم نوکیاست
یعنی اونم باید زنگ بزنه 140 تا اونا براش فعالش کنن

TempesT
Tuesday 6 January 2009, 03:18
شماره فکس ایرانسل مگه این نیست ؟ 09630 ؟ همش بوق اشغال میزنه این ...

ranaactive
Tuesday 6 January 2009, 12:48
پس چرا برای دوستم که فرم فرستاده و توی ecare ش mms prepaid فعاله هنوز نمی تونه mms بده گوشیشم نوکیاست
یعنی اونم باید زنگ بزنه 140 تا اونا براش فعالش کنن

یه چندتا مورد رو در نظر داشته باشید.اول اینکه گوشی ایشون سیستم عامل داره یا خیر؟(من با گوشی E90 فرستادم) دوم اینکه نمیتونن بفرستن چه مشکلی دارن؟ فیلد میشه؟تو outbox میمونه؟ ارورِ کانکت میده؟با یه گوشی که تونسته mms بفرسته امتحان کنید تا مطمئن بشید مشکل از گوشیه یا خیر

behnamspeed
Tuesday 6 January 2009, 13:17
یه چندتا مورد رو در نظر داشته باشید.اول اینکه گوشی ایشون سیستم عامل داره یا خیر؟(من با گوشی E90 فرستادم) دوم اینکه نمیتونن بفرستن چه مشکلی دارن؟ فیلد میشه؟تو outbox میمونه؟ ارورِ کانکت میده؟با یه گوشی که تونسته mms بفرسته امتحان کنید تا مطمئن بشید مشکل از گوشیه یا خیر

توی outbox میمونه resend میشه تا آخر بعد از چند دفعه resend شدن در آخر feild میشه
گوشیشم n72
قبلا mms می فرستاده ولی الان یه هفتس که نمی تونه

TempesT
Tuesday 6 January 2009, 14:08
شماره فکس ایرانسل مگه این نیست ؟ 09630 ؟ همش بوق اشغال میزنه این ...

آره از دیروز عصر تا الان که همش میگه تمامی مسیرها به سمت مقصد مورد نظر اشغال می باشد!!!

شماره ی دیگه ایی نیست واسه فکس ؟

چرا این شماره همچین شده ؟ یکی از اپراتورهای عزیز زحمتشو بکشن جواب بدن مرسی ...

MTNIrancell
Wednesday 7 January 2009, 02:39
برو بچ من یه فکر توپی دارم البته جایی درز نکنه همتون یه صلوات واسم بفرستید تا چش نخورم
2تا مسئول اپراتور داریم مدارک 20 نفر از بچه ها رو ایمیل میکنیم به اون دو تا هر نفر 10 تا بعد اونا میرند شرکت فعال میکنند
بعدش تو مرحله بعد دوباره ایمیل میکنیم البته اینجا اولویت بندی میکنیم که اونا هم بتونند باور کنید میشه اگه اونا بخوان

برای من بفرستید بدم دوستم Index کنه.

ولی با این شرایط:
1- فرم کامل باشه. یعنی تمام موارد ستاره دار داخل فرم پرشده باشه. چون اگه 1 مورد مشکل داشته باشه فرمتون جهت تماس با مشترک به Outband ارسال میشه. و هیچ مسئولیتی به عهده من نیست.

2- اطلاعات داخل فرم با اطلاعات داخل پرنده مطابقت داشته باشه. یعنی اگه آدرس و کد پستی زمان ثبت نام با آدرس فعلی فرق داره اول تماس بگیرید پشتیبانی تا موارد رو تصحیح کنه بعد فرم رو برای من بفرستید.

3- حتما ً بر چسب داخل بسته سیم کارت بالای برگه چسبونده بشه. در غیر اینصورت کارتون عقب میافته.

4- قبل از ارسال فرم حتما ً تماس بگیرید و از اپراتور بپرسید که آیا کپی شناسنامه یا کلا ً مدرک شناسائی تون در سیستم ثبت شده یا نه؟ اگه نشده باید یک برگ کپی هم به همراه فرم بفرستید.

نکته 1: من هیچ یک از موارد بالا رو خودم چک نمی کنم چون اصلا ً وقتش رو ندارم.

نکته 2: از زرنگ بازی خوشم نمیاد. پس با خودتون نگید که چرا زنگ بزنم بپرسم کپی اومده یا نه؟ پس با همین فرم mms یه کپی هم بفرستم.

نکته 3: از امروز 18 دیماه تا 20 دیماه ساعت 20 فقط ایمیل بزنید. من ساعت 8 شب 20 دی هی چی فرم اومده باشه رو دانلود میکنم و از اون به بعد از گزینه Delete استفاده خواهم کرد.

نکته 4 : بعد از ارسال مدارک 2000 تا ایمیل و پیام خصوصی ندید که :
کی فعال میشه؟ کی فعال میشه؟ کی فعال میشه؟
چی شد؟ چی شد؟ چی شد؟

برای اطلاع از وارد شدنمدارک میتونید 4 روز بعد از زمان تحولی فرم به بخش مربطه میتونید از طریق پشتیبانی سیم کارتتون پیگیری بکنید. (یعنی از روز 25 دیماه به بعد)

نکته 5: Subject ایمیل حتما ً MMS باشه و از توضیحات اضافه خودداری کنید. البته من اصلا ً نمیخونم که چی نوشتید. پس خودتون رو خسته نکنید.

آدرس ایمیل:
mtnclub@gmail.com

p30ex2
Wednesday 7 January 2009, 10:54
mtn irancell چرا این اپراتور ها اینجوری اند وقتی زنگ میزنی هرکی یه جوابی میده هیچی حالیشون نیست که اینا

behnamspeed
Wednesday 7 January 2009, 12:49
برای من بفرستید بدم دوستم Index کنه.

ولی با این شرایط:
1- فرم کامل باشه. یعنی تمام موارد ستاره دار داخل فرم پرشده باشه. چون اگه 1 مورد مشکل داشته باشه فرمتون جهت تماس با مشترک به Outband ارسال میشه. و هیچ مسئولیتی به عهده من نیست.

2- اطلاعات داخل فرم با اطلاعات داخل پرنده مطابقت داشته باشه. یعنی اگه آدرس و کد پستی زمان ثبت نام با آدرس فعلی فرق داره اول تماس بگیرید پشتیبانی تا موارد رو تصحیح کنه بعد فرم رو برای من بفرستید.

3- حتما ً بر چسب داخل بسته سیم کارت بالای برگه چسبونده بشه. در غیر اینصورت کارتون عقب میافته.

4- قبل از ارسال فرم حتما ً تماس بگیرید و از اپراتور بپرسید که آیا کپی شناسنامه یا کلا ً مدرک شناسائی تون در سیستم ثبت شده یا نه؟ اگه نشده باید یک برگ کپی هم به همراه فرم بفرستید.

نکته 1: من هیچ یک از موارد بالا رو خودم چک نمی کنم چون اصلا ً وقتش رو ندارم.

نکته 2: از زرنگ بازی خوشم نمیاد. پس با خودتون نگید که چرا زنگ بزنم بپرسم کپی اومده یا نه؟ پس با همین فرم mms یه کپی هم بفرستم.

نکته 3: از امروز 18 دیماه تا 20 دیماه ساعت 20 فقط ایمیل بزنید. من ساعت 8 شب 20 دی هی چی فرم اومده باشه رو دانلود میکنم و از اون به بعد از گزینه Delete استفاده خواهم کرد.

نکته 4 : بعد از ارسال مدارک 2000 تا ایمیل و پیام خصوصی ندید که :
کی فعال میشه؟ کی فعال میشه؟ کی فعال میشه؟
چی شد؟ چی شد؟ چی شد؟

برای اطلاع از وارد شدنمدارک میتونید 4 روز بعد از زمان تحولی فرم به بخش مربطه میتونید از طریق پشتیبانی سیم کارتتون پیگیری بکنید. (یعنی از روز 25 دیماه به بعد)

نکته 5: Subject ایمیل حتما ً MMS باشه و از توضیحات اضافه خودداری کنید. البته من اصلا ً نمیخونم که چی نوشتید. پس خودتون رو خسته نکنید.

آدرس ایمیل:
mtnclub@gmail.com

من 4 تا برچسب دارم
سند شناسنامه / place on proof of id ( دو تا از این برچسب )
سند اثبات محل زندگی / place on proof of copy of physical address ( دو تا از این برچسب )
حالا کدومشون و بچسبونم به فرم mms ؟؟؟؟

shamabady
Wednesday 7 January 2009, 13:34
من 4 تا برچسب دارم
سند شناسنامه / place on proof of id ( دو تا از این برچسب )
سند اثبات محل زندگی / place on proof of copy of physical address ( دو تا از این برچسب )
حالا کدومشون و بچسبونم به فرم mms ؟؟؟؟
فرقی نمیکنه یک برچسب فقط باشه که شمارت روش نوشته شده باشه

TempesT
Wednesday 7 January 2009, 13:54
تو E-Care ننوشته که ام ام اس من فعال هست و نمی تونم ام ام اس بفرستم ... و گوشیم هم دبیلو 810 هست ...

ایمیل زدم در جوابش هم این اومده :

یکی میتونه منو راهنمایی کنه ؟

با سلام و احترام

مشترک گرامی

در حال حاضر فرم ثبت نام شما در سیستم ثبت شده است و در صورتیکه تنظیمات لازم را در گوشی انجام داده باشید قادر به استفاده از این سرویس خواهید بود.

باتشکر

TempesT
Wednesday 7 January 2009, 14:25
ميشه بگيد به كجا ايميل زدى به كدوم آدرس؟

cs@mtnirancell.ir

Bikhial
Wednesday 7 January 2009, 15:38
برای من بفرستید بدم دوستم index کنه.

آدرس ایمیل:
mtnclub@gmail.com

اگه قراره با ایمیل بفرستیم این برچسب رو چطوری باید به فرم مربوطه بچسبونیم؟؟؟ :175:

Bikhial
Wednesday 7 January 2009, 16:52
من بعد از قرنی این ایمیل از ایرانسل واسم امد

با سلام و احترام

مشترک گرامی

مدرک ارسالی برای ثبت در سیستم به قسمت مربوطه ارجاع داده شد.

باتشکر
:

behnamspeed
Wednesday 7 January 2009, 17:18
فرقی نمیکنه یک برچسب فقط باشه که شمارت روش نوشته شده باشه

هیچ شماره ای روش ننوشته آخه من سیم کارتمو شماره طلایی گرفتم ماله 2 ساله پیشه
من برچسب سفیدو چسبوندم یعنی به درد نمی خوره
حالا چه کار کنم ؟؟؟

ashahidi
Wednesday 7 January 2009, 17:32
من يه نكته مي خواستم بگم كه اطلاعاتتونو حتما درشت و خوانا وارد كنيد چون گير ميده تجربشو دارم
اما بهترين راه همون ايميل هست به نظر من چون سريع پيگيري مي كنن.:53:

shamabady
Wednesday 7 January 2009, 19:11
دوستان نیازی نیست صرفا برچسب رو چسبونده باشید فقط لازم بالا جای برچسب شمارتون خوانا نوشته شده باشه با فتو شاب یا پینت هم میتونید شماره رو بنویسید

shamabady
Wednesday 7 January 2009, 19:30
یعنی من یه بار دیگه فرم mms رو ایمیل کنم به دوستمون mtnirancell

اون برچسب سفید رو که چسبوندی روش شماره هم نوشتی اگه هیچ شماره ای ننوشتی فایده نداره دوباره بفرست
وگرنه اگه شماره رو نوشتی لازم نیست

MTNIrancell
Wednesday 7 January 2009, 20:00
mtn irancell چرا این اپراتور ها اینجوری اند وقتی زنگ میزنی هرکی یه جوابی میده هیچی حالیشون نیست که اینا

معمولا ً وقتی حرف چند نفر با هم یکی نیست یا اطلاعاتش کمه از لفظ هیچی حالیش نیست استفاده نمیشه.
چی کار کنه؟
خوب اطلاعاتش کمه دیگه.

پس نباید بهش بی احترامی کرد.

اگه قراره با ایمیل بفرستیم این برچسب رو چطوری باید به فرم مربوطه بچسبونیم؟؟؟ :175:

ما در صنعت کامپیوتر یک وسیله ای به نام Scaner داریم که میشه تصاویر را به کامپیوتر ارسال کرد.
:190:

اگه کپی شناسمه داخل سیستم ثبت شده دیگه نیازی به چسباندن برچسب روزفرم mms نیست.

MTNIrancell
Wednesday 7 January 2009, 20:52
واقعاً جالبه ... اکثر کاربرای این کلوب اطلاعاتشون از ایرانسل تقریباً نسبت به افراد عادی خیلی بیشتره ...

ولی تو همین تعداد نسبت اونایی که نمیتونن ام ام اس بفرستن به اونایی که میتونن ام ام اس بفرستن فکر کنم خیلی کمه ...

چون همه دارن یه جورایی از مشکل نفرستادن ام ام اس دم میزنن ...

مدارک تکمیل باشه بعد.
اون زمان که من میگفتم مدارک رو ارسال کنید. از eCare بدون مدارک MMS رو فعال نکنید چون بعدا ً به مشکل برمیخورید کسی گوش نداد.
ما ایرانی ها عادت کردیم تا وقتی تحت فشار نباشیم کاری رو درست انجام نمیدیم.

خوب 1 برگ فرم ارسال کردن کاری نداره.

MTNIrancell
Wednesday 7 January 2009, 20:57
دوست گرامي وقتي به يكي مي گن اپراتور يعني به مرحلي اي رسيده كه بايد بتونه به سوالات مشتركينش جواب بده نه اينكه اونارو بپيچونه

اين را خودمان مي دانيم منظور اين است كه وقتي مي شود آن بالا شماره ي تلفن را نوشت چرا بر لفظ برچسب تا كيد كرديد؟ در اسكن برچسب با غير برچسب تفاوتي ندارد با تشكر:53:

از کجا مطمئنی که میپیچونه؟

در مورد برچسب هم هر کس خواست بچسبونه و هر کس نخواست نچسبونه.
مهم نیست.

مشکل اصلی اینه که کار رو میپیچونید.
فرم 2 تا از دوستان تایپی است. این مشکلی نیست. ولی یکی از این 2 تا فرم امضاء شده با Paint است.
اگه دست من باشه این فرم رو قبول نمی کنم.
ولی من به مسئولش تحویل میدم.
باقی کار با اون.

Mahdi4
Thursday 8 January 2009, 02:51
مدارک تکمیل باشه بعد.
اون زمان که من میگفتم مدارک رو ارسال کنید. از ecare بدون مدارک mms رو فعال نکنید چون بعدا ً به مشکل برمیخورید کسی گوش نداد.
ما ایرانی ها عادت کردیم تا وقتی تحت فشار نباشیم کاری رو درست انجام نمیدیم.

خوب 1 برگ فرم ارسال کردن کاری نداره.

ارسال فرم كار خيلي راحتيه ، ولي اگه طرف فرمشو بفرسته و مطمئن نباشه فرمش برسه به دست ايرانسل يا نه ، يا رسيدگي كنن يا نه، يا اينكه بعد از فعال شدن ،شبكه گوشيشو براي ارسال ام ام اس ساپورت كنه يا نه و هزار جور مشكل ديگه ، ميتونه حتي 2 خط فرم پر كردنو هم سخت كنه!!
ايرانسل 1 سال و نيم فرصت داشت ، يه سرويس ام ام اس تقريبا كامل ارائه كنه ، نه اين سرويس ناقص با هزار تا مشكلو!!
در ضمن فكر ميكنم كارمنداي ايرانسل هم ايراني باشن و از مريخ نيومده باشن!
و اينكه پيچوندن تو ذات اكثر ايرانيا هست

M Like Mother
Thursday 8 January 2009, 17:16
من mms ام رو از تو e care فعال کرده بودم و البته فرم هم فرستاده بودم و رسیده بود.

هفته پیش قطع شد. بنظرم رسید به این دلیل قظع شده که خودم فعال کرده بودم و باید به 130 زنگ می زدم تا فعال کنند. خلاصه اقدامی نکردم تا امروز

امروز ( پنج شنبه ) امتحان کردم دیدم درست شده و mms ارسال میشه.

جالبه بدونید برای چند تا خط اینجوری شده بود که برای همش درست شد ( البته همشون دائمی بودند )

الان می تونم mms بدم.

AminJoJo
Thursday 8 January 2009, 17:46
منم هم فرم فرستاده بودم و هم خودم از توی e-care فعال کرده بودم (خطم هم دائمی هست)
اون هفته قطع شده بود خوب پیش خودم گفتم چون که از طریق e-care فعال کرده بودم بالاخره یه روزی قطع میشد که قطع شد
به آقا شهریار گفتم واسم بررسی کرد ، دید که فرمم رسیده واسم فرم پیگیری پر کرد 2 روز بعد وصل شد

الانم وصله ولی چون که se دارم باید از ویترین بفرستم

behnamspeed
Thursday 8 January 2009, 18:33
با سلام به همه ایرانسلی های دنیا!!!!

نمی دونم که برای مطرح کردن این مشکل تاپیک رو درست انتخاب کردم یا نه! ولی مشکل رو می گم؛ مشکل من مربوط به فعال کردن سرویس ام ام اسه، حدود 2 ماه قبل من فرم تعهدش رو پر کدم و به صندوق پست انداختم ولی هنوز ام ام اس من فعال نشده!!!
به نظر سما چه کاری باید کرد!!!

گوشیت اگه سونی اریکسون باشه از گوشیته
برو ویترین از اونجا بفرست اگه ارسال شد که هیچ وگرنه mms فعال نیست

AminJoJo
Thursday 8 January 2009, 19:24
با سلام به همه ایرانسلی های دنیا!!!!
نمی دونم که برای مطرح کردن این مشکل تاپیک رو درست انتخاب کردم یا نه! ولی مشکل رو می گم؛ مشکل من مربوط به فعال کردن سرویس ام ام اسه، حدود 2 ماه قبل من فرم تعهدش رو پر کدم و به صندوق پست انداختم ولی هنوز ام ام اس من فعال نشده!!!
به نظر سما چه کاری باید کرد!!!

منظور از se چیه ؟؟؟
مربوط به گوشی های سونی اریکسون

شما میتونی از توی e-care هم نگاه کنی که آیا ام ام است فعاله یا نه

اگه متوجه شدی که فعال نیست یه زنگ بزن به 140 اگه اعتباری داری بعد بگو که من فرم رو ارسال کردم اونا هم واست نگاه میکنن که فرمت رسیده یا نه اگه رسیده باشه و ام ام است فعال نباشه واست فرم پیگیری پر میکنن و تا 48 ساعت بعد انشا... وصل میشه

منظورم از se سونی اریکسون بود
اگرم گوشیت سونی اریکسونه که بی خیال ام ام اس شو

این پست رو هم بخون بد نیست
http://www.iranops.com/forum-19/thread-1639/page-40#post44012
پست شماره ی 393

MTNIrancell
Thursday 8 January 2009, 20:08
آقا شاهین پس اون فرم منو تحویل ندین,:4:
من فردا فرم رو اسکن میکنم و دوباره براتون میفرستم.
از زحمت های شما هم ممنونم

کار خوبی میکنی
چون فرم شما تابلو لود که برای رفع تکلیفی ارسال شده.

شاهین جان حرفهات کاملاً درسته ... منم قبول دارم ...

اما درست راهی و که تو میگی من رفتم ...

دوستم گفت از e-care فعال کن من نکردم ... گفتم میخوام یه بار واسه همیشه فعال کنم نه موقتی ...

فردا صبحش اول وقت پا شدم رفتم مرکز ایرانسل فرم و تکمیل کردم دادم بهشون ... مدارکمو هم چک کردن و همه چیم کامل بود ...

اگه پشتیبانی بهت گفت مدارک رسیده و تو شبکه mms فعاله شمارت رو بده برات درستش کنم.

آقا شاهین من دو تا فرم فرستادم یکی با برچسب یکی بی برچسب مشکلی که نداره

نه بابا
اصلا ً برچسب نزنید.
لازم باشه خودم میسازم براتون.

ارسال فرم كار خيلي راحتيه ، ولي اگه طرف فرمشو بفرسته و مطمئن نباشه فرمش برسه به دست ايرانسل يا نه ، يا رسيدگي كنن يا نه، يا اينكه بعد از فعال شدن ،شبكه گوشيشو براي ارسال ام ام اس ساپورت كنه يا نه و هزار جور مشكل ديگه ، ميتونه حتي 2 خط فرم پر كردنو هم سخت كنه!!
ايرانسل 1 سال و نيم فرصت داشت ، يه سرويس ام ام اس تقريبا كامل ارائه كنه ، نه اين سرويس ناقص با هزار تا مشكلو!!
در ضمن فكر ميكنم كارمنداي ايرانسل هم ايراني باشن و از مريخ نيومده باشن!
و اينكه پيچوندن تو ذات اكثر ايرانيا هست

اکثر درسته
ولی همه نه.
منخودم کسی که بهم احترام بذاره و از همه مهمتر موقع حل مشکل اطلاعاتش بالا باشه همه کار براش میکنم.
ولی وقتی بهطرف زنگ مینم میگم سلام
طرف میگه: هاااان بوگو
چنان میپیچونمش که خودش نفهمه.

بچه ها به نظر من این همراه وسط یه کاری کرده که mms ایرانسل به این وضع در اومده چون اینجا چند روز بعد از راه افتادن mms همراه وسط mms قطع شد
ولی بازم میگم این همه صبر کردید تا mms راه افتاد حالا فرض کنید هنوز راه نیفتاده تا شنبه صبر کنید شاید ایرانسل خجالت کشید خودش mms رو درست کرد

نه عزیز جان
شنبه هم خبری نیست.
مطمئن باش.

behnamspeed
Friday 9 January 2009, 10:53
آقا شاهین
یکی از دوستام خطش اعتباریه فرمم فرستاده توی ecare شم prepaid mms فعاله ولی mms نمی تونه بفرسته
به 140 نمی تونه زنگ بزنه چون سیم کارت به اسم مامانش اونم زیاد از این چیزا سرش نمی شه بلد نیست با اپراتور حرف بزنه
می خواستم بدونم شما می تونید کارشو درست کنید یا فرم mms براتون بفرسته

nikan
Friday 9 January 2009, 11:02
هرکس تونست واسه مشکل سونی اریکسون راه حلی پیدا کنه توروخدا سریع بذاره رو سایت. چرا با pc suite میشه ارسال کرد ولی خود گوشی پیغام خطا میده؟

چه جوري با pc suite ام ام اس ميفرستن؟

Rasool08
Friday 9 January 2009, 13:33
گوشیت اگه سونی اریکسون باشه از گوشیته
برو ویترین از اونجا بفرست اگه ارسال شد که هیچ وگرنه mms فعال نیست

بهنام عزیز ممنونم که من رو راهنمایی کردی ولی من 1 سوال و 1 مشکل برام پیش اومده ! سوالم اینه که مگه وقتی MMS فعال شد از ایرانسل برامون پیام کوتاه نمیاد و مشکلمم اینه که نمی تونم از ویترین ام ام اس بفرستم چون رمزم رو قبول نمی کنه و 2 بار هم خود ایرانسل با پیام کوتاه برام رمز جدید رو می فرسته ولی بازم اونها رو قبول نمی کنه و میگه حساب قفل شده ( یه چیزی تو همین مایه ها!!!!) بعد وقتی رو لینک قفل شدن حساب میرم بعد از اینکه شماره تلفن و شماره کیت رو وارد می کنم، مرحله بعد یه تصویر هست که من باید یه متنی از توی اون عکس وارد بکنم که کمپلت (Kolmelet) عکس رو نشون نمیده هم با اینترنت اکسپلورر و هم با فایر فاکس امتحان کردم با اپرا هم رفتم که عکس و نشون میده ولی وقتی که نوشته رو وارد می کنیم و باز هم میره به صفحه اصلی ویترین. حالا می خوام ببینم که چه باید کرد!!!!

پــایــان!!!!!!

behnamspeed
Friday 9 January 2009, 14:18
بهنام عزیز ممنونم که من رو راهنمایی کردی ولی من 1 سوال و 1 مشکل برام پیش اومده ! سوالم اینه که مگه وقتی MMS فعال شد از ایرانسل برامون پیام کوتاه نمیاد و مشکلمم اینه که نمی تونم از ویترین ام ام اس بفرستم چون رمزم رو قبول نمی کنه و 2 بار هم خود ایرانسل با پیام کوتاه برام رمز جدید رو می فرسته ولی بازم اونها رو قبول نمی کنه و میگه حساب قفل شده ( یه چیزی تو همین مایه ها!!!!) بعد وقتی رو لینک قفل شدن حساب میرم بعد از اینکه شماره تلفن و شماره کیت رو وارد می کنم، مرحله بعد یه تصویر هست که من باید یه متنی از توی اون عکس وارد بکنم که کمپلت (Kolmelet) عکس رو نشون نمیده هم با اینترنت اکسپلورر و هم با فایر فاکس امتحان کردم با اپرا هم رفتم که عکس و نشون میده ولی وقتی که نوشته رو وارد می کنیم و باز هم میره به صفحه اصلی ویترین. حالا می خوام ببینم که چه باید کرد!!!!

پــایــان!!!!!!

باید زنگ بزنی 140 به اپراتور بگی که ecare ت قفل شده تا برات بازش کنه و یک رمز بهت میده
برو ویترین یا کنترل حساب اینترنتی ecare تو فعال کن
در مورد سوال اولتم فکر نمی کنم ایرانسل پیامی بده

ashahidi
Friday 9 January 2009, 14:26
سلام
دوستان من امروز به ايرانسل زنگ زدم گفت شماره 09630 حالا حالا ها خرابه اما به اين شماره ها فكس مي تونين بدين:
88653725 الي 8
من خودم با آخريش فرستادم درست بود!

TempesT
Friday 9 January 2009, 17:13
سلام
دوستان من امروز به ايرانسل زنگ زدم گفت شماره 09630 حالا حالا ها خرابه اما به اين شماره ها فكس مي تونين بدين:
88653725 الي 8
من خودم با آخريش فرستادم درست بود!

آره قبل از این که 9630 راه بیافته این شماره ها برای فکس بود یادم مدرک شناساییمو برای سیم کارتم که اون اوایل از طرح شماره طلایی گرفته بودم به این شماره فکس کردم

به اول این شماره ها باید 021 بزنیم ؟

مثلاً 02188653725

ashahidi
Friday 9 January 2009, 17:16
به اول این شماره ها باید 021 بزنیم ؟

مثلاً 02188653725
بله اگر تهران نيستيد بايد كد 021 تهران رو وارد كنيد

nikan
Sunday 11 January 2009, 10:07
كسي ميدونه چطوري با pc suite سوني اريكسون ام ام اس ميفرستن؟
ورژن نرم افزار بايد چند باشه؟

ranaactive
Sunday 11 January 2009, 13:09
من دیروز تونستم یه ام ام اس 252 کیلویی بفرستم.

اما امروز هر کاری کردم نتونستم هیچ ام ام اسی بفرستم چرا اینقدر شل کن سفت کن داره؟!

بچه ها از آقا شهریار ( Sintax ) خبری ندارین؟ چند وقته به سایت سر نزده

mms هم مثل gprs یه موقع آنتن میده یه موقع نمیده.اکثر مشکلات خدمات ایرانسل رو دنبال کنید به همین مشکل آنتن دهی برمیگردید...

نه من مشکل ام ام اس در مورد خطم ندارم ولی با گوشیم دارم ...

و به این نتیجه رسیدم که گوشیمو عوض کنم

ما نباید گوشیامون رو عوض کنیم ایرانسل باید مشکلش رو درست کنه

mohamad-hossin
Sunday 11 January 2009, 15:10
دوستان رومینگ بین ایرانسل و همراه اول برای ارسال ام ام اس بین دو اپراتور کی برقرار می شود وکی می شود بین دوشماره اپراتورها ام ام اس فرستاد البته اگر رومینگش مثل مکالمه و اس ام اس بین دو اپراتور نباشد که بسیار بد کیفیت و بعضی شماره ها اصلا دریافت اس ام اس همراه اول نداره درضمن من بخاطر مشکل ارسال ام ام اس گوشی سونی اریکسون رابا نوکیا عوض کردم ایرانسل کی می خواهد مشکل ارسال و دریافت ام ام اسش که حتی روی گوشیهای نوکیا بصورت ضعیف تر است برطرف کند دیگه دولتی هم شد رقیب جدیش و این ضعفش به نفع ایرانسل نیست

M Like Mother
Sunday 11 January 2009, 19:14
لازم شد درباره mms منبرکی برویم ..

هر چند آقا شاهین مطالب بلند رو ملاحظه نمی کنند اما بد نیست حداقل قسمتهای آبی رنگ رو نگاهی بیاندازند. در واقع ما از شاهین در این زمینه توقع خاصی نداریم و مخاطب اصلی ما همان ایرانسل است. اما از ایشان کمک می طلبیم.

همانطور که همه می دانید من از طرفداران ایرانسل بودم و هستم و از روز اول گفتم این نوزاد رو باید از 3 سالگی مورد انتقاد و بررسی قرار داد چون تو کشور پهناوری مثل ایران و پایتخت شلوغی مثل تهران رسیدن به ایده آل ها زمان میبره.

اما بعضی از خصوصیات از همان روز نخست قابل بررسی و انتقاد است که یکی از آنها این mms لعنتی است. من به ماجرای فرم و فرستادنش و رسیدنش به ایرانسل و فعال سازی از طرف ایرانسل کاری ندارم که این خود قصه ای مفصل برای کسانی است که هنوز در این مرحله در جا می زنند.

میرسیم به داستان کسانی که mms برایشان فعال شده است. در این دسته نیز گروه سونی اریکسون ها و شاید سامسونگ ها نیز در زمینه ارسال mms مشکل دارند من برای خوشایند ایرانسل از این دسته نیز گذر می کنم و چشمانم را می بندم.

اما گروه سومی وجود دارند که mms شان فعال است و با گوشی آنها مطابقت دارد. واقعا جای تاسف دارد که حتی برای این گروه نیز سرویس بصورت خیلی بد و ضعیف ارائه می شود. اینقدر این سرویس بد ارائه شده است که من یکی شک می کنم که اصلا موبایل قادر به همچنین کاری باشد!.

همش مردم مردم کردن دردی را دوا نمی کند ایرانسل اگر به مردم و مشترکین خود احترام نمی گذارد لااقل برای خودش احترام قائل باشد. ارائه اینگونه ی این سرویس از بقال سر کوچه هم انتظار نمی رود ( بله گفتم از بقال ) . من تا حالا یک mms ضروری هم ارسال نکرده ام و هر چی رد و بدل کرده ام صرفا تست بوده است. و شرایط بگونه ای بوده است که به کمبود دکل و زیر ساخت و مه و خورشید و فلک ارتباطی پیدا نمی کند.

یکروز mms ارسال می شود یکروز نه. یکبار از گوشی بیرون می رود اما به مخاطب نمی رسد. یکبار از گوشی بیرون نمی رود و فیلد می زند اما با کمال تعجب به مخاطب می رسد!!! یکبار دلیوری می دهد یک بار نه. یکبار می توانی دریافت کنی اما نمی توانی ارسال کنی. یکبار صبحش میره شبش نمیره . یکبار شبش میره صبحش نمیره. الان میره یه ساعت دیگه نمیره. یه ساعت دیگه میره دو ساعت دیگه میرسه. ای بابا خسته کرده منو دیگه. من روز جمعه رفتم قم توی یه جمع 20 نفری اومدیم پز بدیدم و mms بدیم. هر کار کردیم نرفت که نرفت و حسابی کنف شدیم. میگیم اونجا قم بود اومدیم تهران نرفت. بعد فرداش رفت. بعد امروز نرفت. هر بازی بگید این mms داره درمیاره. بابا خجالت داره بسه دیگه.

این چه طرز ارائه دادن این سرویسه. والا نه در شان من مشتری نه در شان ایرانسله . من یه گوشی به این دستمه یه گوشی به دست دیگه. دو تا گوشی پر آنتن. ساعت 3 صبح 4 صبح 5 صبح که تو شبکه ملخ هم پر نمیزنه و خلوته یکبار میره یکبار نمی روه. باور کنید تو بهترین شرایط آنتن دهی و خلوتی و تو ساعات مختلف و دکل های مختلف انواع تست ها رو انجام دادن تا نگید بخاطر آنتن یا شلوغیه.

میگن طرف از فاصله نیم متری دروازه توپ رو بیرون میزنه خیلی سختره تا تو گل بزنه. ایرانسل اینجوری شده. همچین سیستمی رو بیاد برن ثبت اختراع کن! هیچ بنی بشری نمی تونه سیستمه به این هوشمندی ( بخوانید قارش موش ) ارائه کنه. آخه من 4 صبح که mms نمیره بعد نیم ساعت دیگش میره تقصیر رو گردن کی بندازم. گردن زیر ساخت یا شلوغی شبکه یا نبود آنتن!

الان آقا شاهین به اندازه ی کافی تو اون شرکت بزرگ شده و واسه خودش کسیه. هر چند شاید تو حطیه ی مسوولیتش نباشه ولی به عنوان یه کارمند تیز و فرز و مصمم میتونه لااقل صدای ما رو بگوش اونها بروسنه. آقا شاهین میتونه یه قرار ملاقات با مدیر عامل ایرانسل یا معاون فنی یا معاون نمی دونم چی چی بذاره و مطالب رو مطرح کنه. چند تا از بچه های خوش زبون هم از تو این فرم اگه خواست ببره. محکم بشینه جلوی اون مسوول و بگه من به عنوان یه کارمند سمج که مستقیم با مخاطبین سمج در ارتباطم ازتون جواب صریح و روشن میخوام.

من حاضرم یک ماه دو ماه دو سال! این سرویس قطع بشه مشکلاتش رفع بشه و بعد درستو درمون ارائه بشه. هر وقت میایی یه mms بدی کوفته زهر مارت میشه. اینا میومدن به 100 تا 1000 تا مشتری بصورت نمونه وار این سرویس رو ارائه می دادن و انواع و اقسام تست ها رو انجام می دادن و مشکلاتش رو رفع می کردن بعد ارائه ی عمومی میدادن. ما که موش آزمایشگاهی نیستم. تازه تو خارج به این مشترکینی که با شرکت بصورت موش آزمایشگاهی همکاری می کنند پول می دهند یا تسهیلاتی برایشان فراهم می کنند. من تعجبم از اینه که قبل از این یکسال و نیمی که mms قطع بشه من mms میزدم یعنی تو این مدت سیستش رو داشتن و می تونستن رفع اشکال کنند و نکردند.

پیکان هم که نیست بگیم مواد و قطعاتش ایرانی. هسته اصلی و تجهیزات همه خارجی و صد در صد زیر نظر مشاورین خارجی است . آخه چرا باید شبکه مشکل داشته باشه. اگه از سیستم فیلترینگ لعنت به هر چی فیلترینگ ... بیا تو جمع رسانه ها بگو mms بخاطر فیلترینگ مشکل داره. اگه اشکال از خودته بر طرفش کن. بابا خوب نیست بسه دیگه این چه جور ارائه دادن سرویسه. یه جوری این mms منو خسته کرده که باورم نمیشه یه روز بشه به راحتی mms داد و گرفت. اصلا باورم نمیشه یعنی میشه یکروز خیلی شیک mms داد!

بگید من اهم متر و فاز مترم رو بیارم یه نگاهی به دستگاه ها بندازم شاید تونستم درستش کنم. اینقدر شل کن سفت کن نداره به خدا

سر تون رو درد اوردم. اما مجبور بودم بعد از مدتها منبرکی بروم.

از آقا شاهین خواهش می کنم هر جور شده یه سری به مسوولین mms تو شرکت بزنن و یه خورده گوش مالیشون بدن. کاش شاهین رو میذاشتن مسوول اینکار به نظرم با پشتکار و جدیتی که داره این مشکل رو خیلی زود پیگیری و بر طرف می کرد.

ضمن اینکه مشکلات گروه اول و دوم نیز هست که خیلی بیرحمانه از آن گذر کردم! ولی آنها هم جای بررسی فراوان دارند.

به امید روزی که شیک و با استانداردهای جهانی بتونیم mms رد و بدل کنیم.

aliascell
Monday 12 January 2009, 01:42
بيش از يك ماه ونيم پيش من هر دوتا فرم "تعهد mms" رو با هم پر كردم ريختم تو صندوق پست حالا امروز جواب ايميل اومد كه ميگه يكيش ثبت شده اونيكي ثبت نشده!
راستي من وارد e-care واسه اين شماره كه ميگه ثبت نشده ميشم فاميليم رو به اشتباه زياحي زده يعني من رياحي هستم اما اشتباه زده زياحي نكنه مشكل از اينه؟ اگه مشكل از اينه اگه من با همين زياحي دوباره فرم پر كنم تاييد ميشه؟

Mahdi4
Monday 12 January 2009, 03:23
كاش يكي از مسئولاي درست و حسابي ايرانسل اينجا پيداشون ميشد (كه البته محال ممكنه!!)
بعضي حرفا در مورد ام ام اس هم درست نيست
مثلا ام ام اس چند تا سيمكارت من كه از طريق ecare فعال كردم ، هنوز فعاله و تو ساعاتي كه شبكه درست كار ميكنه ، ارسال ميشه
منم راه قانونيو دوست دارم ولي وقتي ميام اين تايپيكو ميبينم ، رغبتي به اين راه پيدا نميكنم
اينقدر فرم و كپي نفرستيد و به اين اپراتورا زنگ نزنيد كه فقط هزينش از جيبتون ميره
وقتي شبكه خرابه ، يعني خرابه ديگه ، حالا چه ام ام اس فعال باشه چه نباشه!!!
فكر كنم ديگه به ايرانسل با اين شبكه افتضاح ،ميشه گفت مرده سل!!
انگار يه سيمكارت توي گوشي گذاشتي تا فقط گوشي بالا بياد
يه زماني همراه آخر ميومد تو تبليغش ايرانسلو تخريب و مسخره ميكرد (البته واقعيتو ميگفت ، هر چند واقعيت تلخه) ، حالا ميبينيم ايرانسل مياد فقط تو تبليغش دروغ ميگه ، تبليغ سرويسايي كه هيچكدوم وجود خارجي ندارند

AminJoJo
Monday 12 January 2009, 04:11
بچه ها خواهشا اينقدر شاهينو بزرگ جلوه نديد
در اين حدها نيست
هر كي ندونه ، فكر ميكنه مديرعامل ايرانسله!!
كاش يكي از مسئولاي درست و حسابي ايرانسل اينجا پيداشون ميشد (كه البته محال ممكنه!!)
بعضي حرفا در مورد ام ام اس هم درست نيست
مثلا ام ام اس چند تا سيمكارت من كه از طريق ecare فعال كردم ، هنوز فعاله و تو ساعاتي كه شبكه درست كار ميكنه ، ارسال ميشه
منم راه قانونيو دوست دارم ولي وقتي ميام اين تايپيكو ميبينم ، رغبتي به اين راه پيدا نميكنم
اينقدر فرم و كپي نفرستيد و به اين اپراتورا زنگ نزنيد كه فقط هزينش از جيبتون ميره
وقتي شبكه خرابه ، يعني خرابه ديگه ، حالا چه ام ام اس فعال باشه چه نباشه!!!
فكر كنم ديگه به ايرانسل با اين شبكه افتضاح ،ميشه گفت مرده سل!!
انگار يه سيمكارت توي گوشي گذاشتي تا فقط گوشي بالا بياد
يه زماني همراه آخر ميومد تو تبليغش ايرانسلو تخريب و مسخره ميكرد (البته واقعيتو ميگفت ، هر چند واقعيت تلخه) ، حالا ميبينيم ايرانسل مياد فقط تو تبليغش دروغ ميگه ، تبليغ سرويسايي كه هيچكدوم وجود خارجي ندارند

آقا مهدی احترام خودت رو نگهدار
تو با یه نفر مشکل داری که نباید بیایی و اینطوری جلوی جمع به اون توهین کنی :179:

طبق قوانین سایت توهین به هریک از کاربران سایت ممنوع است

اگه دوست داری تا تو رو بزرگ جلوه بدیم :4:

اگه شاهین در این حدا نیست پس کی هست نکنه ....

تو هم میتونی بری همراه زپرتی بخری
کسی مجبورت نکرده ایرانسل استفاده کنی

البته ببخشیدا لحنم تند شد (آقا مهدی) :53:

shamabady
Monday 12 January 2009, 10:14
بيش از يك ماه ونيم پيش من هر دوتا فرم "تعهد mms" رو با هم پر كردم ريختم تو صندوق پست حالا امروز جواب ايميل اومد كه ميگه يكيش ثبت شده اونيكي ثبت نشده!
راستي من وارد e-care واسه اين شماره كه ميگه ثبت نشده ميشم فاميليم رو به اشتباه زياحي زده يعني من رياحي هستم اما اشتباه زده زياحي نكنه مشكل از اينه؟ اگه مشكل از اينه اگه من با همين زياحي دوباره فرم پر كنم تاييد ميشه؟

خوب 100 درصد به خاطر همونه
به احتمال زیاد مدرک شناسایی شما برای این سیم کارت نیز تایید نشه (چون اسمتون اشتباه خورده) و ارسال فرم دوباره با نام زیاحی هم فایده نخواهد داشت شما زنگ بزن 120 و قضیه رو بگو و بپرس باید چی کار کنی شاید همون جا هم برات اسمت رو هم درست کردند

nikan
Monday 12 January 2009, 15:57
خوب دوستان مرسی که جواب منو دادید!!!!!!! که چطوری با pc suite سونی اریکسون mms میزنن :208: 2بار پرسیدن عیب نیست! منتظر ماندن عیب است
یادم میاد من بودم که ارسال فرمو از ایمیل بهتون توضیح دادم یادش بخیر... :156:
الان یه اتفاق دیگه افتاده من تونستم با گوشی w810 ام ام اس بفرستم! یعنی واسه من دیگه فرقی نداره هر گوشی سونی اریکسون باشه خوب جونم بهتون بگه زیادم این کار پیچیده نیست اما بهتر همیشه یه دست بالا تر از دست دیگران باشه :71: خیلی هاااا دوست دارن بدونن اما خوبه فقط یه نفر بدونه اونم من!!! چون قدر خودمو بدونمو بدونن :94:

حالا من چون تنها خور نیست یه راهنمایی میکنم برید فکراتونو روو هم بذارید راهو یاد بگیرید..
وقتی گوشیو برای دریافت ایمیل تنظیم میکنید (ترجیحا جی میل) وقتی یه ایمیل میفرستی بودن اینکه دکمه send &resive ایمیل تو اوت باکس میمونه مثل حالت این اوت باکس موندن mms تو گوشیهای SE ......

حالا برای اینکه دیگران نگن ما چاخان بستیم به زودی که adsl وصل شد فیلمشو واستون آپ میکنم با کیفیت DVD باشه یا VCD ؟ :48:

ashahidi
Monday 12 January 2009, 16:18
حالا من چون تنها خور نیست یه راهنمایی میکنم برید فکراتونو روو هم بذارید راهو یاد بگیرید..
وقتی گوشیو برای دریافت ایمیل تنظیم میکنید (ترجیحا جی میل) وقتی یه ایمیل میفرستی بودن اینکه دکمه send &resive ایمیل تو اوت باکس میمونه مثل حالت این اوت باکس موندن mms تو گوشیهای se ......

حالا هيجان زده نشو
در ضمن يه نگا به راهنماييت بنداز ببين خودت مي توني بفهمي چي نوشتي؟:286:

nikan
Monday 12 January 2009, 17:00
راست میگی خلاصه نوشته بودم...
گوشیو که میتونید واسه دریافت ایمیل از Gmail تنظیم کنید؟

خوب اگه تنظیم کنید.. باید اول وارد inbox سند & ریسیو بزنید تا بتونید ایمیلی از گوشی فرستاد (این چیزایی که میگم تا انجام ندید متوجه نمیشید)

در غیر این صورت اگه فل بداهه ایمیل بفرستید تو اوت باکس میونه .... شاید بگید چه ربطی به mms داره؟! خوب دیگه ربطشو خودتون پیدا کنید

یا علی

mohamad-hossin
Monday 12 January 2009, 18:03
دوست من مشکل ارسال ام ام اس ایرانسل ربطی به این چیزها ندارد کلا سرویس ام ام اس مشکل فنی دارد و روی گوشیهای نوکیا هم گاهی اوقات ام ام اس تو صندوق خروجی می ماند ولی ارسال شده است و GPRS ‎ ‎ پارسال اکثرا قطع بود امسال قطعی gprsبسیار کم شده است ام ام اس هم امسال اینجوری شده واکثرساعات اصلا قطع است و با هیچ گوشی نمی شود ارسال کرد